Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. 0 TFSI Chip tuning?

2. 0 TFSI Chip tuning?

Figyelt kérdés
Akarok egy A4 est venni 2.0 TFSI motorral ami gyári 200 ló.Az érdekelne,hogy egy ilyen motort meddig lehet még biztonságosan húzni chip tuninggal?Nem akarom 300 ig,de egy 240 még biztonságosan belefér?A másik dolog ami elég hihetetlen nekem,hogy ha optimalizálják a motort nagyobb teljesítményre,tényleg csökken a fogyasztása?
2017. jan. 17. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A motort vagy optimalizaljak,vagy tuningoljak!A kettő együtt nem fog menni,hogy erősebb is lesz meg kevesebbet fog fogyaaztani!igazi fizikai paradoxon lenne ha a semmitől jobban menne az autó!
2017. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az amit én sem értettem eddig.Hogyan nőhet a teljesítmény úgy,hogy csökken a fogyasztás.Akkor maradjunk az első kérdésnél,nem érdekel,hogy mennyit eszik,meddig lehet biztonságosan felhúzni úgy,hogy ne rövidítse drasztikusan a motor élettartamát?
2017. jan. 17. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb 10% az a plusz amit minden különösebb következmeny nelkul hosszu tavon elbír a motor!

Abban meg biztos vagyok,hofy csak csipszeléssel nem fogsz tudni plusz 40lovat hozni!Vagy lehet eppen kikínlódik magaból annyit a motor,de a harmadik kilometeren megolvad a dugattyú!

2017. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem babrálnám a TFSI-t.

Hiába tartós a maga nemében,ez már akkor sem az 1.8T korszak,hogy adjunk neki,bírja gond nélkül.


Egyébként egy korrekt két literes 200 lovas turbóbenzinnél nem jelent problémát chip-el +20-30 lovat elérni,különösebb következmények nélkül.


Ajánlom hogy keress fel szakfórumokat,ahol vannak is tapasztalatok a témában.

2017. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van annak a motornak így is elég baja, közvetlen befecskendezéses lévén, egy porcikája sem kívánja a tuningot, pláne nem fogyaszt tőle kevesebbet.
2017. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!