Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a többség elektromos...

Ha a többség elektromos autóval járna honnan lenne annyi áram?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3-4millió autó van magyarországon. Számoljunk csak 1 millióval. Egy Bmw I3-as 12kw-ot fogyaszt a gyári adat szerint 100km-en. Na most ha azzal az egymillió autóval megtesznek csak 200 kilómétert 1 hét alatt, akkor 1.000.000x24 ez 24 megawattra jön ki. 1 hónapban 96megawatt. Lefelé kerekítve egy évben 1 gigawatt/1 millió kocsi, és ez eléggé optimista számolás. Mert sokan jóval többet mennek.
2017. jan. 17. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hű de nagy szám, aztamindenit. 24 MWh. Ez tudod mennyi? Elenyésző. Ha Bp. területén épp egyszerre 4 Taurus mozdony húzza rá a menetszabályzót, és utána egy órán keresztül vontat egy szerelvényt, az csak egy kicsit több. Vagy 8 orosz metrószerelvény. Vagy 12 Alstom. És ezek bizony már most is vannak. A villamosokat már hozzá sem adtam.

Szóval az a 24 MWh az a nagy semmi a magyarországi elektromos energiarendszerben.

Tudod mennyit fogyaszt jelenleg Budapest közvilágítása? 20 MW-t. Egy téli 12 órás éjszakai világítási időszakban az 240 MWh. Csak ki kell cserélni a higanygőz- és nátriumlámpákat normális fényerejű, korszerű LED-es világításra, amivel kb. a harmada lesz a fogyasztás (azért csak a harmada, mert már a közvilágítás egy kis része ma is LED-es), az a 160MWh bőven elegendő a teljes budapesti autópark elektromossá válása esetén is.

2017. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem is lenne annyi áram, és eljuttatni is lehetetlen lenne ennyi emberhez az ipari áramot. Ugyanis egy Teslához nem árt az ipari áram, azaz a 3 fázis, de a többi elektromos autóhoz is kell."


Remélem, hogy villamosmérnöknek tanulsz az egyetemen...

2017. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
11# Pont ezért tettem fel a kérdést. Nyílván ha tudtam volna nem tettem fel.
2017. jan. 19. 20:52
 14/14 anonim ***** válasza:

"Remélem, hogy villamosmérnöknek tanulsz az egyetemen..."


Nem, ellenben veled.

2017. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!