Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat valami bajt ha indulás...

Okozhat valami bajt ha indulás előtt elektromos hősugárzóval felfűtöm az autót?

Figyelt kérdés
Ha reggel indulás előtt félórával befűtöm az utasteret egy ilyennel [link] okozhat valami gondot, a villanyszámlán kívül?

2017. jan. 18. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
semmit.
2017. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Bárhova teszed közel lesz gyűlékony anyaghoz.

Jobb az ülésmelegitő.

2017. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Kifog gyulladni és leég a kocsi.

Vegyél egy bontott állófűtést, kb. 20-80közt kapni kérdés mennyire ritka a te kocsidhoz vagy új 100-300 körül!


Teszkógazdaságosnak amit még javaslok házilag megbontani a vízkört és kis keringetőszivattyú meg egy előmelegítő, régen árultak is ilyeneket, motortérből kilógott a 24voltnak a csatlakozó(kopott teherautokhoz gyártották) és akkor egy izmos 24voltos tápról már mehet a 220as konektorba!

Vízkört és motort felfűti és a motor s ekopik meg egyből van fűtés beindításkor.

Beinditod és pikkpakk meleg lesz.

2017. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Sokkal többre mész egy ülésfűtéssel,valamint ha úgy ülsz be reggel,hogy rétegesen öltöztél,sál a nyakba,de kabát nélkül.


Persze lehet ilyen hősugárzókkal is előfűteni,de óvatosan,mert könnyen tüzet csinálhatsz vele.

2017. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is szobai hősugárzót használok, ha a babának is be kell fűteni a kocsit. Csak magamnak pedig a teszkós ülésmelegítőt.


A hősugárzónál arra kell figyelni, hogy termosztátos legyen ill. legyen benne hőbiztosíték. Én egy programozható kapcsolóval toldottam meg a rendszert, melyet úgy állítottam be, hogy 2 perc üzem után 2 perc üzemszünet jöjjön. Így tovább van biztosítva túlhevülés ellen.

2017. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A melegítő termosztátos, ha eldől kikapcsol, ha nem kap elég levegőt letilt, második éve használom.


A motort nem kell előmelegíteni, nem volt még olyan hideg, hogy ne indult volna az autó.


Sálat utoljára valamikor 35 éve viseltem...


Ülésfűtés van (Tcs gazdaságos) de a gyerekek a hátsó ülésen vannak, ott nincs ülés fűtés. Mire a bódé bemelegszik már vissza is értem az iskolából...


Köszike mindenkinek.

2017. jan. 18. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:

álófütéssel vagy vízmelegítővel ha előmelegíted akkor nem csak a motorindulás miatt írtam, hanem beülész és bekapcsolód a fűtést a hátsó részre és hátra nyomod a max meleget!

90fokra előmelegítve a vizet kb. 1max 2perc mire hátul elviselhető meleg lesz!

2017. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt benne egy Webasto, legalábbis a matricát láttam a motortérben. Sajnos valamelyik nepper kiszedte.

Olcsóbb a hősugárzó...

:)

2017. jan. 18. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Mért volt a kérdés ha megvagy győződve, hogy a hősugárzó a tuti?
2017. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!