Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a belvárosi közlekedés?

Milyen a belvárosi közlekedés?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem merek a belvárosban közlekedni.

2éve van jogosítványom,nem vezetek napi szinten.Vidéken szereztem,de vezettem már autópályán,és Pestre járok fel vele,de a belvárosban még nem vezettem, most viszont fontos lenne keresztüljutnom Pesten.Egy teljesen egyszerű útvonal lenne,de nem merek beülni az autóba így, viszont szeretek vezetni.Leginkább a hosszabb utakat kedvelem.

Talán az lehet még a baj,hogy nehezen ismerem ki magam a városban való vezetéskor,és zavara a sor autó...

Adjatok tanácsot!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. okt. 19. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél körültekintőbb, mint amúgy, és ne pánikolj! Ne foglalkozz a többi autóssal, arra figyelj, hogy te okosan és jól vezess, a kreszt betartva, és nem lesz semmi baj.
2008. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra , hogy a pesti utakon levő autók felében olyanok ülnek mint te.veled egy cipőben járnak. és nyugi, aki bénázik egy kicsit inkább segítik, vagy közömbösek , mert az autósok zöme az agresszív és udvariatlan, türelmetlen autóst nem tolerálja.
2008. okt. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért van egy nagy titka a belvárosi közlekedésnek: Méghozzá az, hogy a SZÁNDÉKODAT minden létező formában tudomására kell hozni a körülötted közlekedővel. Ugyanis sokszor látni olyat, hogy valaki ott őrjöng az autójában, mert nem engedik be egy másik sávba, mert épp kanyarodna, vagy ilyesmi, de sem az indexét nem használta, sem egyéb módon (pl. behúzódás) nem jelezte azt, hogy bocsánat, de nekem oda kellene egy hely...

Még véletlenül se agresszíven vezess, mielőtt félreértettél volna. Hanem HATÁROZOTTAN. Ha baj van, akkor pedig nem kell pánikolni.

2008. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megfogadom!

2008. okt. 20. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Az irányjelzés néha hátrány is itt sajnos. Ha sokáig jelzel, akkor tuti a melletted/mögötted levő a gázra lép, nehogy elé kerüljél. Ha van egy kis tapasztalatod, és látod, hogy van hely melletted akkor a legtanácsosabb, index, és már húzod is át az autó orrát.
2008. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha keresztül akarsz jutni Pesten, javaslom a körgyűrűt amit néhány hete adtak át :) (persze ha Szentendréről akarsz Budaörs felé eljutni, akkor pont nem jó, de egyébként igen - kiszámoltam a múltkor hogy Mogyoród - Budaörs a körgyűrűn pont 2x annyi kilométer, viszont mivel a városban jó esetben megyek 40-nel, a pályán viszont 120-nál lassabban biztos hogy nem, hamarabb odaérek még ezzel a kerülővel is.


Egyébként nekem 5-6 éve van jogsim, és amikor még vidékről járkáltam fel a pesti belvárosba, letettem a váci vasútállomásnál a kocsit és vonattal jöttem a Nyugatiba. Gyorsabb, stresszmentesebb, onnan metróval meg villamossal bárhova el tudtam jutni. Amióta meg Pesten lakom, az autót már csak vidéki utakra használom, a városban kizárólag BKV.

2008. okt. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kőbánya felől jövök be Pestre és Balassagyarmatra szeretnék eljutni, ehhez keresztül kell mennem Pesten.Én is inkább a vidéki utakra használom az autót, és Pesten BKV-val közlekedem.

Köszönöm a válaszod és a segítséged!

2008. okt. 27. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!