Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Ampera vagy új 2018 as...

Opel Ampera vagy új 2018 as Nissan Leaf vagy BMW i3?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 év múlva venném kb. 80% vàrosi- csalàdi autózàs, munkàba jàràs 2 hetente 60-60kmre vidékre utazàs és kb 2-3x egy évben nagyobb tàvra utazàs. Jobban hajlok a tisztàn elektromos felé és hajlandó vagyok akàr tovàbb gyűjteni is. Kb. 4-4,5 millióm lesz rá minimun 4 év múlva a jelenlegi kocsit is eladva( mai àrànak kb. felét fogja érni biztosan)

Ami még fontos hogy nagyvàrosban élek de a töltés itthon nem megoldott, max szülőknél( kb 10kmre) tudnàm tölteni hétvégente vagy 4-5 kmre van villàmtöltő.


2018. febr. 23. 20:05
1 2
 1/20 crudy ***** válasza:
67%
Mind a harom nagyabbol ugyan azt tudja igy az arra mennek ra ami a nissan fele huz. A bmw ugyan az csak dragabb mert bmw.
2018. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Ha otthon nem tudod tölteni, és nem csak dísznek veszed, akkor csak a plug-in hybrid jöhet szóba.

Az i3 egy túlárazott fos, azt kihúznám a helyedben...

2018. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem fos az i3 szerintem... Az még lemaradt, hogy kb. 20 km t teszek meg 1 nap àtlagosan, hétvégén is max 45km.Nekem tetszik mind a hàrom, de ha muszáj nem nagyon akarok benzinest màr, viszont ha ez a legolcsóbb- jobb vàlasztàs akkor tudok kompromisszumot kötni vele.
2018. febr. 23. 21:35
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Az i3at válayztanám hogyha prudukálna így 2018ban egy r@hadék 5csillagos töréstesztet.De így a nissanra voksolok.
2018. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%

i3-at én is egyből kizárnám. az olyan bmw. egyedi méretű kerekek, tehát jó drága rajta a gumit cserélgetni. meg persze 3-4 év múlva ennyi pénzből tényleg olyanokat fogsz kapni, aminek már 55-60%-os az akksija, tehát maximum ki lehet vele húzni egy 50-60 km-t jó időben...akkor meg minek.


amperával ugyanez. itthon nem forgalmazták hivatalosan, így hát a szervízháttér is egyetlen helyen biztosított, ott is egyetlen ember ért hozzá. ez szerintem pár év múlva sem fog változni, szóval ha éppen nem a főváros környékén laksz, és megáll alattad az autó magasfeszültségű hajtás hibával, akkor hívhatod a trélert, és lehet felvitetni az Opel Dunához.


az új leaf-ről meg egyenlőre nem nagyon lehet semmit sem nyilatkozni, hiszen most fog kezdődni a forgalmazás itthon is.

lehet, hogy sokat fejlődött, de az is lehet, ez is tele lesz olyan hibákkal, mint az elődje. azok a leaf-ek is alig bírják, elég gyorsan használódik az akksijuk, mivel nincs külön hűtés/fűtés rendszer.

a mostani 3-4 éves régi leaf-ek közül is nagyon meg kell nézni, milyet vesz az ember.

2018. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Akkor ez a még meglàtjuk kategória....
2018. febr. 23. 23:13
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Hibrid hajtású outlanderrel bővítsd fel a listát. Az is tud annyit tisztán elektromosan, mint ami neked kell, de nem lesz gond balatoni vagy éppen bulgáriai kiruccanás sem.
2018. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi észérv, csak szimpátia alapján a választásom egy i3 Rex-re esne (távolról sem vagyok BMW fan, sőt, de ez a kis i3 jól tudna esni) :-)
2018. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem is az i3 jön be a legjobban valamiért, egyébként sikerült kicsit informàlódni, kb 200.000 km ig nem veszìt a hatótàvból jelentősen, konkrétan 99%, szóval az akksi tovàbb bìrja mint gondolnánk, legalàbbis az i3 ban tuti! Plussz még egy jó dolog, hogy könnyen meg is lehet nézni az akksi àllapotát, kapacitását! Csalàdi/ vàrosinak inkàbb egy ilyet vennék. Leszoktam màr az "eggyel nagyobb kocsi kell, mint amit kihasznàlok" műsorszàmról. Jelenleg egy szedànt hajtok, de nincs kihasznàlva se a csomagtartó, se a tágas utastér( nem vagyunk nagy dabarok, gyerekek is kicsik még).
2018. febr. 25. 00:41
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Én bele nem tenném a családot egy i3ba.Teli ülitek 4en, aztán hova pakoltok ha családi vásárlás van?

Én már csak a töréstesztje alapján sem venném meg kb.ugyanazon a szinten van biztonságilag mint egy 2003as polo.Opel ampera-ba ha elromlik valami esetleg sérülés lesz rajta honnan varázsolsz elő szervízt,magyarországon nem is forgalmazzák a kocsit ami itt van azt külföldről hurcibálták be.

A nissan lenne a legésszerűbb választás.Tágasabb is mint az opel meg a bmw.Biztonságos is.

2018. febr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!