Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2011-től 70 ccm lesz a határ...

2011-től 70 ccm lesz a határ a segédmotornál?

Figyelt kérdés

mert sok robogón meg gyorsasági motoron 70henger van

és azért kérdezem mert most én is akarok tenni rá


2008. okt. 28. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Segédmotoros kerékpár: olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg"


Tehát lehet akár 125-ös is, de akkor a tipusbizonyítvánnyal tanusítani kell, hogy max. 4 kW-os és max 45 km/h a végsebessége!

2008. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
De a törvényben ez van, amit az első válaszoló írt.
2008. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Tedd le nagymotorra a jogosítványt, és nem kell reménykedni a ccm korlát kitolásában. Ha úgyis a nagyobb teljesítmény vonz, akkor vegyél egy nagyobb motort, tedd le a jogsit, és kész :-)
2008. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy a nagymotorosok 80%-nak nincs jogsija. Ugye vásárláskor nem kérdezik meg van-e jogsid. Rendőrök nem nagyon igazoltatják őket, mert úgysem állnak meg.
2008. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a kérdezőnek nem a jogsival van a gondja, hanem hogy meddig számít a járműve segédmotornak.

A törvény úgy rendelkezik, ahogy az első leírta, és ez valószínűleg nem is változik. 50 ccm-ig automatikusan segédmotor, az felett kell a műbizonylat, hogy nem tud többet 4 KW-nál.

A segédmotorok nagy többségének semmilyen papírja nincs. A rendőr az út szélén vagy elhiszi, hogy 50 köbcentis, vagy sem. Ha nem hiszi el, vagy ha balesetet csinálsz, akkor bevizsgálják, és onnantól indul a szívatás.

2008. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Hát ti hülyék vagytok leírtátok 50CCM MEG NEM HALADÓ LÖKETTÉRFOGATÚ BELSŐÉGÉSŰ VAGY EGYÉB 4KW MAXIMÁLIS TELJESÍTMÉNYE LEHET. Nekem is van egy 70ccm-s Derbi Sendám és tisztában vagyok vele hogy ez szabály ellenes de most mit tudok tenni ? ez van és kész nekem 16Lóerő nem 3 lehet vitázni és felelőség teljesen motorozok ... És nem egyfolytában úgy ami a csövön kifér azér van fenn a tuning szett hogy ne gázoljak halálra az autók azért mert nem megy csak 50-60at a motor és mindenképp meg akar előzni most igy tuningolva nincs olyan ÁTLAGOS széria autó ami legyorsulna ezért nem tud elütni= nem halok meg ... És igen 126km/h a segédmotorom végsebessége.És ????

Amikor minden széria 1000ccm-s motor tudja a 300km/h az akkor mi ? és még én vagyok a felelőtlen a 15lóerömel amikor neki 200van a segge alatt ?

Amúgy nem 70ccm lesz a kis motor ugyanúgy 50 ...

Annyi lesz benne a szopás hogy nem kapsz majd rá rendszámot ha kell mert akkor meg fogják mérni a teljesítményt káros anyag kibocsájtást stb ...

2008. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit ordibálsz vesedonor!? Olvastad a kérdést? Szövegértési gondjaid vannak? Nem azt kérdezték hogy mivel játszod az eszed, hanem hogy változik-e a szabályozás!
2008. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyjátok ezeket a lámákat :) Azt hiszik hogy menök :D
2008. nov. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!