Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyomtáv szélesítés?

Nyomtáv szélesítés?

Figyelt kérdés

A törvények ha jól tudom akkor azt írják elő, hogy a kerekek nem lóghatnak ki az adott autó sárvédői alól, és akkor úgy szabályos a dolog. Viszont ha egy autóra másik autótípus ívei vannak felrakva (normálisan, úgy hogy nem látszik az illesztés sem) akkor ebben az esetben mi a helyzet? Akkor is odáig lóghat ki? Meg szerintetek egy olyan sárvédő ív ami kb. 3 centivel szélesebb mint a gyári az mennyire feltűnő? Példának ezt találtam (igaz ezen egy Lada van, nekem egy VW-em van): [link]

Szerintetek ezen mennyire feltűnő elől és hátul a kijjebb nyúló ív? Nagyon észre lehet venni?



2018. aug. 7. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha a sárvédő ki van szélesítve, annyival kijjebb rakhatod a kerekeket is ezesetben. Csak semmiképp se lógjon ki, ez a lényeg. Mégpedig azért többek között, mert ha nagyon közel menne egymáshoz két ilyen autó, abból borulás is lehetne.
2018. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elvileg nem szabálytalan amíg nem lóg ki a sárvédő alól, de egy ilyen szélesítés feltűnő. A rendőr sem hülye...


Egyébként milyen VW?


Na meg az ültetés is sokat számít, ennél a Ladánál pl. nagyon ronda, hogy bár szélesítve van, a gumi messze van függőleges irányban az ívtől és keskeny is.

Nekem gyári futóművel a széles felni határesetnek tűnt, a perem volt valahol a sárvédő szélénél, ültetve viszont szépen besimul a sárvédő ívén belülre

2018. aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!