Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem megy egy henger a...

Ha nem megy egy henger a motorban akkor azzal meddig szabad közlekedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy Mercedes A140 esem és nem megy az egyik henger motorgeneralt kell rajta csinálni de az több százezer forintos tétel és csak 2-3 hónap múlva lesz rá pénzem az autón csak annyit veszek észre hogy kicsit hangosabban és kicsit erotlenebb ha így használom az autót lehet valami nagyobb baja ?

2019. ápr. 30. 11:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja bocs, kifelejtettem. Kivéve ha 2 ütemű a motor. De ez a lehetőség itt nem játszik egy a140es mercinél.
2019. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha szerinted a hengerfalon nincs olaj akkor nagyon tévedsz. Ha meg az nem jött le abból amit írok, hogy ha beköpi a gyertyát az hasonló állagú mintha olaj lenne, mivel a benzinben lévő adalékok kicsit olajosak. Ha észrevetted már miután elpárolog a benzin amit véletlen kiöntesz marad utána hátra egy kis olajos tócsa, nem számottevő, de ha ez mind a gyertyán áll meg az már nem kis mennyiség pár kilóméter alatt. A másik meg ha olaj lenne olyan kék meg büdös füstje lenne, hogy nem lehetne tőle látni hátra és fogyna az olaj a kocsiból mint állat. Ott gyújtás nincs abban a hengerben. Vagy kompresszió miatt vagy elektromos hiba miatt. De mint mondtam egy gyertya állapota miatt generálozni a motort nagy marhaság. Szóval ha szerinted nem kerül olaj az égéstérbe, nézz utána jobban, mert valaminek kennie kell a hengerfalat, hogy a gyűrűk ne süljenek bele, de úgyis mindegy mit írok én leszek a hülye a szemedben. Sok szerencsét a kókler autószerelőkhöz neked is.
2019. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat igen a szerelő csak a gyertyát nézte meg és azt mondta hogy motor generalos hozzá teszem ez a szerelő egy otthoni szerelő. De el vittem egy szervizbe is ki olvastatni a hibát és ott azt mondták hogy a 2. Henger nem megy lehet sok mindentől és én mondtam hogy akkor nézzük meg mitől van de el meséltem neki hogy az otthoni szerelő mit mondott hogy olajos a gyertya és O is azt mondta hogy ez akkor motor generál és kérdeztem hogy biztos az ? O mondta hogy igen és hogy 200 ezer forintba kerül akkor mondtam hogy össze szedem a pénzt és jövök nagyon nem bízok bennük... Szerintetek ha vennék új gyertyát és bele raknam én az meg oldaná a helyzetet?? Nagyon félek mert más kocsim nincs és a munkaba autóval kell járnom meg a gyerekeket is vinnem kell nagyon kieső helyen lakunk végünk lenne autó nélkül. Meg azt akkarom kérdezni mert olvastam valahol hogy ha olajos a gyertya az jelentheti azt is hogy el hasznalodott ez tényleg így van vagy csak baromság ? Lenne értelme gyertyát cserélném? Előre is köszönöm a válaszokat
2019. máj. 11. 18:58
 14/15 anonim ***** válasza:

Gyertya elég ritkán adja fel csak úgy..

Eléglenne gyertya nélkül csak szikrát nézni,mert lehet akár gyújtáskábel is.

Legjobb esetben.

Ahogy olvastam,elég szépen le akartak húzni..

Kerüld az ilyen szemeteket,ismerősöknél kérdezősködj,ért-e valaki egy kicsit a gyújtáshoz...

Ehhez nemkell autószerelőnek lenni.

2019. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Gondolom azért a gyújtást csak megnézték... Ha mindenhol azt mondják hogy szét kell szedni akkor bizony tényleg szét kell... Én mérnèk egy kompressziót meg egy nyomásveszteséget de az olajban tocsogó gyertya rossz jel.
2019. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!