Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A személyautónk tulajdonosa a...

A személyautónk tulajdonosa a feleségem, én vagyok az üzembentartó. A kötelező biztosítás a feleségem nevén van. Megnéztem a biztosítási papírokat, az van beírva, hogy a tulajdonos és üzembentartó azonos. Kárt okoztam, fog fizetni a biztosító?

Figyelt kérdés

nov. 23. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eleve hogy lehetséges ez?
nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kinek a nevén van most a forgalmi? Mert ha nem a tiéden, akkor bukta lehet, és igazából te most kötelező nélkül közlekedsz.
nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A biztosító a szerződésbe azt írta, hogy a tulajdonos és üzembentartó azonos, holott feleségen a tulaj, én az üzembentartó. Forgalmi az én nevemen van. Volt belőle rendőrségi ügy is (mivel a károkozást látta egy szolgálaton kívüli rendőr). A rendőrségen azt mondták, hogy van biztosítás az autón. A sértettnek a rendőrség adott egy igazolást, azzal mehet a biztosítóhoz. Ez egy hete volt, még nem jelentkezett a biztosítóm, hogy bejelentés érkezett az autónk károkozása miatt.
nov. 23. 14:31
 4/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van érvényes, csak kitudja nem-e köt bele a biztosító, mert annak a nevére kell, hogy szóljon akinek a nevén van a forgalmi. Kb mintha te vennél egy autót, de nem kötnél rá biztosítást, mert a régi tulaj nem mondta le. Az se szabályos, meg ez sem.

Rosszabb esetben még fedezetlenségi dijat is varnak a nyakadba, arra az időszakra amióta üzembentartó lettél.

Talán legjobb amit tehetsz, hogy gyorsan lemondasz az üzembentartóiról, és visszairatjátok a forgalmit a feleséged nevére.

nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Át akartuk íratni a feleségem nevére a forgalmit, hogy ő legyen az üzembentartó, de ez, ahogy lenni szokott elmaradt. A biztosító is ludas, mivel minden okmány a rendelkezésére állt, mégis így kötötte meg a biztosítást.
nov. 23. 14:48
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez k#rva drága lesz nektek, hiszen nincs érvényes biztositás az autóra. Mivel a feleséged nem üzembentartó, ezért az Ő nevén nem lehet a biztosítás. Magyarul zsebből kell fizetnetek az okozott kárt plusz ki kell fizetni a fedezetlenségi napokat, ki tudja hány évre visszamenőleg, ami egy évre kb 365 ezer forint.
nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#5 A biztosítót feleslegesen okolod, mert nem ő a hibás, hanem ti voltatok lusták!

ha jól értem, akkor a feleséged nevére vettétek az autót, és eredetileg az ő nevén van az autó. Mivel azt írtad, hogy ő a tulajdonos. Majd gondoltatok egyet és írtatok egy üzembentartóit, amivel bementél az okmányirodába, és csináltak a nevedre egy adásvételit.

Így volt?


Na most ugyanezzel a lendülettel, neked fel kellett volna keresni egy biztosítót, vagy neten még aznap megkötni nevedre a kötelezőt amint megírtátok a szerződést! Ebben hol hibázott a biztosító? Szerintem sehol.

nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
" és csináltak a nevedre egy adásvételit" vagyis forgalmit :)
nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem így volt, hanem: az autót 2002-ben vettük újonnan (most 21 éves). Egyszerűen a kezdetekben úgy lett intézve, hogy a vadonatúj autó tulajdonosa a feleségem lett, mikor kifizettük az autót, én pedig az üzembentartónak lettem bejegyezve. Ez így van most is, nem lett semmi átíratva. AB AEGON-nál volt a biztosítás a kezdetektől fogva, úgy hogy a feleségem nevén volt mindig a kötelező biztosítás. Kb. két éve átmentem egy másik biztosítóhoz, ott pedig megkötötték úgy a biztosítást, ahogy fent írtam, a feleségem nevén van.
nov. 23. 15:34
 10/18 anonim ***** válasza:
#9 Akkor ismét megkérdezem! Kinek a nevén van a forgalmi? Mert annak a nevén kell, hogy legyen a biztosítás is.
nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!