Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A személyautónk tulajdonosa a...

A személyautónk tulajdonosa a feleségem, én vagyok az üzembentartó. A kötelező biztosítás a feleségem nevén van. Megnéztem a biztosítási papírokat, az van beírva, hogy a tulajdonos és üzembentartó azonos. Kárt okoztam, fog fizetni a biztosító?

Figyelt kérdés

2023. nov. 23. 14:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21 évnyi fedezetlenségi díj azért szép kis összeg lesz, LoooooL :D
2023. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A forgalmi az én nevemen van, én vagyok az üzembentartó.
2023. nov. 23. 15:43
 13/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem egészen így van. Régen mindegy volt, hogy kinek a nevén van a kötelező. Lehetett a tulaj nevén is, később jött be az, hogy az üzembentartóra kell kötni. Az AB AEGON-nál 1 napot késtem a befizetéssel (ez a COVID idején volt), megszüntették a szerződést, újra kellett kötni, megkötötték ugyanúgy ahogy volt, a feleségem nevére, pedig mondtam nekik, hogy én vagyok az üzembentartó. Ilyenkor mi van?
2023. nov. 23. 16:01
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy időben volt céges autóm, nem kellett a saját ezért eladtuk. Hogy ne úszon el a bonus 10 másfél évente a feleségen autójára beírattunk engem üzembentartónak, másfél év múlva csere.

Minden esetben annak a nevére kellett a biztosítást kötnünk aki a forgalmiban szerepelt. Pont ez volt a lényeg a bonus 10 miatt, két év után elvész.

Tudtommal át sem írják biztosítás nélkül.

2023. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát ez van. Kiváncsian várom mi lesz. A díjakat mindig befizettük az autóra. Hétfőn megyünk a kormányablakba, átíratjuk a feleségem nevére az üzembentartót. Majd megírom a fejleményeket. Nincs ismerősöd a biztsítónál, aki megmondaná ilyenkor mi van?
2023. nov. 23. 18:45
 16/18 anonim ***** válasza:
Van ismerős de szerintem ők a biztosítók alkalmazottai tehát védeni fogják a mundér becsületét. Egy független biztosítási brókert kéne megkérdezni ezzel kapcsolatban.
2023. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ok! Még mindíg nem érkezett értesítés a biztosító részéről, hogy kártérítési igény érkezett a terhemre. Hétfőn àtíratjuk a feleségem nevére az üzembentartói jogot, aztán meglátjuk mi lesz.
2023. nov. 24. 17:52
 18/18 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy a károsult nem jelentette be a kárát (valószínű azért, mert nem lett 'maradandó' a karcolás). 2024-re B10 szerint újra lett kötve a biztosításunk.
jan. 9. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!