Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Köztes adásvételit elfogadják...

Köztes adásvételit elfogadják az okmányirodában? ( Törzskönyv, Rendszám nálam van )

Figyelt kérdés
Egy barátom vett egy piros rendszámos veterán járművet, viszont pár nap után meggondolta magát én pedig megvenném tőle, ha írunk még egy adásvételit akkor egyből az én nevemre tudják írni? Törzskönyv, Rendszám is megvan csak a forgalmi nincsen meg mert körülbelül 20 éve ideiglenesen ki van vonva a forgalomból.
ápr. 16. 05:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Mit jelent az, hogy "egyből", meg hogy "köztes adásvételi"?


Barátod megvette. Te meg megveszed tőle. Mi ebben a bonyolult? Nem igazán értem, hogy mit szeretnél kérdezni.

ápr. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem hogy ő neki előszőr át kell iratni a saját nevére? Vagy elég ha irunk egy adásvételit vele , és viszek mindent magammal az okmányirodába?
ápr. 16. 05:58
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Ahogy te gondolod, az biztosan nem megoldás. Két opció van: az előző tulaj leadta-e már a papírokat az okmányirodában, vagy sem. Ha nem, akkor nem a barátodé az autó, tehát nem is tudod tőle megvenni, ez esetben az lehet esetleg opció, hogy felveszitek a kapcsolatot az előző tulajjal, hogy ilyen változás lenne és ha nincs ellenére, akkor széttépitek a régi adásvételit és írsz vele egy újat, így a barátod ki van hagyva belőle. Ha már leadta, akkor nincs mit tenni, az autó az övé és ez kötelességgel jár, meg kell kötnie a biztosítást (ezt persze közel 100%-ban visszakapja majd, ha utána rögtön eladja neked), nevére kell vennie az autót, kifizetni az új papírokat és a vagyonszerzési illetéket. Utána tudod csak te megvenni tőle.
ápr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Köztes adás-vételivel is átírható. A lényeg, hogy legyen 1 példány ami haverod és az előző tulaj közt lett írva.

Azt viszont nem tudom, hogy ilyen esetben majd haverodra milyen fizetnivalót vetnek ki.

ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Úgy egyeztünk meg hogy én kifizetem neki, jelképes összeg igazából csak messzebről hozta a csettegőt
ápr. 16. 09:19
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Ja csak a haverodat jól megvágják, mert nem íratta a nevére 15 napon belül, plusz valószínűleg kötelezőt sem kötött rá, tehát lesz a fedezetlenség miatt is büntetés,és ezt lehet majd rajtad akarja majd behajtani.

Meg én azért futnék egy kört az okmányirodában, hogy mit tudnak erről az autóról? Egyáltalán tiszta-e a tulajdonosi lánc, és majd vissza tudod-e helyezni a forgalomba valamikor? Egyik haverom jobban benne van a veteránozásban, és ő mesélte, hogy nagy lutri ez, mivel ugyan minden magyarországi autónak ami valamikor is rendszámot kapott, van kartonja, csak éppen az a irattár ahol ezeket tárolták beázott, és sok irat megsemmisült.

ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szombaton vette, 2-3 nap biztosítás nélkül nem akkora összeg, az hogy minek a kartonja veszett el szerintem az okmányiroda gondja illetve ideiglenesen van kivonva és közvetlenül az első tulajtól vette. Köszönöm a segitséget.
ápr. 16. 10:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Az miatt lettem volna rá kíváncsi hogy neki ne kelljen végigülni az okmányirodázást hanem elég legyen nekem
ápr. 16. 10:43
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

#7 Ha ki van vonva, akkor mondjuk nincs a kötelezővel gond, de neked vinni kell egy igazolást, hogy kötöttél rá. Viszont a megkötésnél probléma lehet a forgalmi hiánya, mert kell róla pár adat. Illetve szerintem az eredetiségvizsgához is kellhet, anélkül meg hogyan iratod át? Kötelezőt persze egyből le lehet mondani amint újra kivonatod forgalomból.

Törzskönyv gondolom nincs hozzá, akkor meg kellhet a kartonja, ha nincs meg, akkor az meg a te szívásod, nem az okmányirodáé, mert hiába újítod fel , ha nem tudod majd levizsgáztatni, és újra forgalomba helyeztetni.

Szóval első körben azért utánakérdeznék ennek, mert lehet ráköltesz egy csomó pénzt, aztán nézegetheted az udvaron.

Ez egy nagy katyvasznak tűnik, így én a helyedben nem mennék bele , gyanítom, hogy a haverod is rájött erre.

ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de még a kérdésbe is benne van hogy a forgalmi és a törzskönyv nálunk van.
ápr. 16. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!