Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Németországban magyar jogosítv...

Németországban magyar jogosítvány honosítása?

Figyelt kérdés

Nem sokára le fog járni a jogosítványom (B, C Hivatásos). Nem szeretnék és nem is nagyon tudnék most szabadságra menni. Valaki tudja, hogy hogyan lehet itt Németországban honosítani? (Számomra nincs értelme a hivatásosnak, csak magán célra használom, nem vagyok sofőr). Azt is hallottam, hogy haza kell mennem kikérni egy igazolást? Ez tényleg így van? Vagy itt elintézhetek mindent? A neten kutattam de nem nagyon találtam semmi hivatalos dolgot erről. Ha valaki tudja, hogy hogyan kell elintézni, mi a folyamat kérem segítsen.

Előre is nagyon szépen köszönöm.


2011. dec. 27. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Itthon ki kéne váltanod a nemzetközit
2011. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég,ha írsz egy meghatalmazást,azt hivatalos szakfordítóval vagy legjobb,ha fordítóirodával vagy az OFFI-val(www.offi.hu) lefordíttatod németre...aztán ennyi... ha egy kicsit is más a kinti vizsga,mint az itthoni,akkor viszont lehet kinn is levizsgázásra késztetnek...de azt tudnod kell,hogy az itthoni vizsga most baromira meg lett szigorítva...kreszvizsgát számítógépen kell letenni,visszalépni a kérdések között NEM lehet,könnyítés annyi,hogy január 1-től eltörölték a rutint itthon,tehát ha megvan a KRESZ, azonnal lehet menni forgalomba, ami miatt az oktatók is és a vizsgáztatók is szentségelnek, szitkozódnak,mert így a tanulók a forgalmat lassítják...kinn viszont nem tudom,ha van ilyen,hogy RUTIN vizsga(bárhogy is hívják kinn,az a lényege,hogy bóják között kell úgy szlalomoznod,hogy nem döntöd fel őket,ha feldöntöttél egyet is,akkor bukta a vizsga) ,de itthon a rutint január 1-gyel eltörölték,de azt hallottam,már most decemberben se vizsgáztatnak rutinból az iskolák,legalábbis itt Szombathelyen...
2011. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom nem kell vizsgáznom csak orvosira mennem.
2011. dec. 27. 23:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a nagykövetséget, ott tudnak biztosat mondani.
2011. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem kell újra vizsgáznia, mert az EU-ban mindenhol elfogadják az EU-s jogsikat. Ebből fakadóan én úgy gondolom, hogy még csak fordítást sem kell készíttetnie, hiszen a jogsi formátumát ismerik ott kint is.

Szerintem is a nagykövetségen érdemes érdeklődni, hogy mi az eljárás a honosításra, de szerintem nem lesz nagy cucc, megcsinálják majd ott valamelyik okmányirodában.

2011. dec. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Landkreisamt intézi. Kell hozzá 35 €, 1 fotó, német lakcím a magyar jogosítványon kívül. 3 hétig tart, amíg elkészül, de addig kapsz ideiglenes német jogosítványt, a magyart ha hazaköltözöl, akkor visszakapod.
2011. dec. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Landratsamt...
2011. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!