Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meghosszabbítják a vezetői...

P. Tibor kérdése:

Meghosszabbítják a vezetői engedélyemet az orvosi vizsgálat lejárta utáni születésnapomig?

Figyelt kérdés

78 éves vagyok. Október 7-én születtem. A jogsim 2022 november 6-án lejár.

Ha mondjuk november 1-én elmegyek orvosi vizsgálatra, akkor meddig lesz érvényes (az egyébként két éves) jogosítványom?



2022. aug. 1. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2 évnél már nem igazítják a születésnaphoz.
2022. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Már legkésőbb a 70. betöltött életéved óta 2 évekre kaphatod.

Már több mint öt és fél év óta (2017. január 1-től) él a születésnaphoz igazított lejárat; kivéve, ha 2 évnél nem hosszabb időtartamú a megadott érvényesség.

Nem lehetne ilyen „szanaszét” az időpont (születésnap, lejárat), ha a születésnapodhoz igazították volna. Márpedig a legutóbbi orvosi alkalmassági vizsgálat (sőt, ha nem hagytál ki jelentős időt, akkor az azt megelőző, 2018-as is) bőven 2017. január 1. után volt.


Ha mondjuk 2022. november 1-én állapítja meg az alkalmasságod az orvos, akkor 2024. november 1-ig kapod az érvényességet.

Mondjuk, ez lehetetlen küldetés, mert november 1. munkaszüneti nap. (Előtte október 31., hétfő pedig munkanapcsere miatt heti pihenőnap.)

2022. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!