Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy alsó, felső...

Mit jelent, hogy alsó, felső meg középkategóriás autó?

Figyelt kérdés
Mondanátok példákat, hogy milyen autók tartoznak ide, mert nekem kicsit zavaros, hogy régit is jelenthet vagy az mindegy?
2010. szept. 23. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Alsó kategóriás mondjuk egy sz@ros kis Suzuki Swift. Közép mondjuk egy Mazda6, Honda CRV, Peugeot 3008, Ford Mondeo. Felsőkategóriás pedig BMW X6, Mercedes S350, Mercedes CL 65 Ferrari 458 Italia, Lamborgini Gallardo stb


Amúgy természetesen régi autó is lehet felsőkategóriás, hisz régen is gyártottak szép számban luxusautókat. Pl. a Bentley Mulsane. Persze a régi felsőkategóriás autók seholsincsenek a maiakhoz, de ha egy autót egykoron felsőkategóriásnak gyártottak, abból sohasem lesz még középkategória sem!

2010. szept. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Alsó kategória: olcsó, kevés extrával, olcsó anyagokból, kicsi és ezért könnyű vele parkolni


Középkategóriás: megfizethető, normál méretű autók, általános felszereltséggel


Felső kategóriás: Luxusautók, extrákkal


Az autó kora nem számít a csoportosításban.

2010. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, most már kezdem érteni. :) akkor mondjuk a mérete sem számít, tehát egy Swift vagy Smart alsó kategóriás, mert kicsi és olcsó (illetve a Smart nem tudom olcsó-e), de pl. egy Mini hiába kicsi, nem olcsó gondolom, tehát felsőkategóriás?
2010. szept. 23. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudom a mérete is számít.

Régebben úgy volt hogy a kis autóknak alig volt felszereltségük, pl az Opel Corsában még a szervó is ritka volt 1995 környékén, ma 2010-ben már alap.

1995 környékén a Mercedes S osztályban már ajtószervó is volt és természetesen a mai modellekben is van. Bár azért a luxusautóknál és bővült a felszereltség, nem csak a kisautóknál.


Alsó-közép kategória: Opel Corsa, Renault Clio, Vw Polo...

Közép kategória: Opel Astra, Renault Megane, Vw Golf...

Felső-közép kategória: Opel Vectra, Renault Laguna, VW Passat...

Felső kategória:(nem minden márkának van ilyen modellje, pl opelnek, suzukinak nincs, ezek már magas felszereltségű, általában nagy kasztnijú luxusautók):

Audi A8, Mercedes S-class, BMW 7,

2010. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a felső kategória is ketté oszlik.

Van a prémium szegmens, ilyen az Audi, BMW, Mercedes, Porsche és van a luxus kategória, mint Aston Martin, Bentley, Rolls Royce, Ferrari, Maybach.

2010. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!