Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha szabálytalankodás miatt...

Ha szabálytalankodás miatt feljelentenek arról hogyan értesülök?

Figyelt kérdés

Sajnos napi szinten van minimum egy ilyen dudálós-mutogatós konfliktusom valakivel. Pár hónapja egy olyan is volt hogy a másik fél megfenyegetett, hogy most azonnal bemegy a rendőrségre és feljelent, mert nem indexeltem

és felvétele is van róla. Persze nem lett semmi csak az arca volt nagy. Ha esetleg valahol csinálok egy rossz manővert mondjuk egy kétsávos körforgalomban egy dashcamos előtt, és az illető feljelent érte, akkor hogyan tudom meg, illetve mi lesz? Bedobnak egy borítékot a rendőrségtől, hogy x óra y perckor holnap fáradjak be az örsre, vagy csak simán egy bírság, esetleg büntetőpont? Egyébként az egyik nagyvárosban élek, ahol 3 és 6 óra között akkora dugók vannak mint Pesten és van hogy gyalog előbb odaérne az ember, plusz itt viszik át szerintem fél európa áruját, mert eszméletlen sok kamion megy éjjel -nappal a körgyűrűn. Valószínűleg buszra váltok, mert ez nem az én "sportom".



dec. 4. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit nem tud csinálni. Nem is éri meg neki a procedúra, illetve két eset van:

- szabálysértés/bűncselekmény történt, ilyenkor semmit nem ér a feljelentés, mert nem tudják megállapítani, ki vezetett, így nincs kit meggyanúsítani

- közigazgatási eljárásba tartozó szabályszegés esetén alaposan be van szabályozva, milyen eszközzel kell a felvételt készíteni


Tehát hiába van felvétele, vagy azért nem megy semmire vele, mert nem állapítható meg, ki vezetett, vagy azért, mert nem a szabályoknak megfelelő a felvevő eszköz. Persze ha kiszállsz az autódból és lerúgod a tükrét, és erről van felvétele, az már más, de aki ilyet csinál, az meg is érdemli, hogy feljelentsék, az írásod alapján te nem ez a társadalmi kategória vagy.


Továbbá személyesen senki nem fog bemenni a rendőrségre ilyen miatt amúgy, mert több óra is lehet, mire megtörténik a feljelentés, és tanúk stb. nélkül jó eséllyel hamar ejtik az ügyet. Persze lehet levélben meg ügyfélkapun is, de nincs dedikáltan közlekedési bigyós feljelentési űrlap meg rendszer, megint csak nem éri meg a macerát.

dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ui.: Ezek a fedélzeti kamerafelvételek arra jók, hogy a rendszámot kitakarva (mert különben jogsértő, ugyanis közvetve talán beazonosítható a vezető, tehát személyi adat) fel lehet rakni a netre, hogy nézzétek, mit csinált XY. Pár éve olvastam is, hogy a rendőrségnek nincs kapacitása ezeket böngészni, a Bp-i Autósok pl. együttműködésben vannak velük, továbbítják is a felvételeket tudtommal és valószínűleg folytatják is az eljárásokat (a feljelentő ha nem sértett, csak tanú, akkor nem is fog tudni az ügy további folyományairól, én is tanúztam teljesen más témában szomszéddal kapcsolatban, megköszönték és azóta semmi infó, mert nincs is közöm hozzá), de meglepődnék, ha nem baromi pici százaléka lenne az eseteknek az, amikor konkrétan meg is tudnak büntetni valakit, aki fedélzeti kamera útján került eléjük.
dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!