Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bajba kerülhetek amiatt, hogy...

Bajba kerülhetek amiatt, hogy baleset után eladtam az autóm?

Figyelt kérdés
Csütörtökön volt egy volt egy balesetem, lakott terelületen kívül nem adtak elsőbbséget és nekem jöttek. A bal első kerék teljesen kitörött, de a motor müködött. Nem tudom mekkora lehet a kár, de valszeg nem érdemes megjavíani, mert egy öreg négyes golf, tálán drágább lenne a javítás, mint amennyit az autó ér. A másik autós azonnal elismerte a hibáját, de nem akarta kitölteni a betétlapot, hanem inkább helyben kifizette az egész autót. Telefonált valakinek, majd fél óra múlva jött egy trailer, és az hozott 1500 eurót, amiért megvette az autóm. Nem is alkudozott semmit, csak annyit kérdezett, hogy 1500 eu elég lesz? Persze örültem, mert a töredékét sem érte az autóm, de most rossz érzésem van miatta. Ki az, aki csak úgy az árokpartnál ír adásvételit, és egy hívásba kerül neki, majd fél óra múlva hoznak neki 1500 eu készpénzt? Nem valami rosszéletü gengszterek? Bajba kerülhetek miatta?

dec. 10. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendes adásvételi volt, akkor rendben van.
dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendes adásvétel volt, de nem is a baleset okozója nevére került. Egy román rendszámos prémium autóval ütköztem, és a sofőr ugyanúgy beszélt magyarul, mint mi, nem tünt külföldinek. Viszont az adésvételit a traileres haverja nevére töltöttük ki.
dec. 10. 12:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adásvételit elfogadta a kormányablak meg a biztosítás és került a nevedről a kocsi, akkor nincs miér taggódnod.

Nyilván megkérdőjelezhető volt a másik fél. Lehetett ittas, drogos vagy éppe nvalamiféle gengszter. Pont azért adott ennyit, hogy ne legyen belőle gond. Valószínűleg érzékelte, hogy ennyivel meg tud vesztegetni, neki meg aprópénz. Ettől aludhatsz nyugodtan

dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy 4-es golf nem ér 600 ezer forintot, az elég szar állapotban volt. Ha sikeresen lekerült a nevedről, akkor no para.
dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy szállított valami/valaki olyasmit az az autó, amit nem akartak hogy a rendőrség lásson.
dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha a baleset előtt valaki 300at ajánlott volna érte, akkor is azonnal elfogadom. Rossz kotla volt.
dec. 10. 12:46
 7/14 veterán vas ***** válasza:
96%

Kitörött a bal első kerék.....

Lehet, hogy kiszakadt a szélső gömbfej.

(5000Ft körül már kapsz vadi újat, a cseréje pedig kb 20perc kényelmesen)

Szóval csak óvatosan azzal a kárbecsléssel.

Persze ugyan úgy lehet többszázezer is a kár.


Mivel érvényes adásvételit produkált, és letette a lóvét, így egyetlen feladatod lesz, bejelenteni az okmányirodán az eladást.

(a többi nem a te dolgod)

Ha előtte nem aggódtál, utólag már fölösleges. 😉

dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kitörötött kerék az csak a mozgásképtelenség oka, emiatt hívott trailert. Ezen kívül a lökhárító, sárvédő, gépháztetó és a szélvédő is sérült. Kétlem, hogy mindez gazdaságosan javítható, egy kb 250 ezret érő autón.
dec. 10. 13:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Másnap már amiatt paráztam, hogy talán hamis pénzzel fizetett ki. Ritkán forog a kezemben euró, nem nagyon ismerem. De azóta beváltottam rendes valutásnál, leszkennelte, rendben volt.
dec. 10. 13:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#7: Persze, mert olyan sokan tudnak a helyszínen 20 perc alatt a csomagtartóba bekészített emelővel szerszámokkal és persze pótalkatrésszel gömbfejet cserélni. Ami ugye pont olyan alkatrész, ami nem is szokott berohadni :D

Na meg ha odavágják és szétmegy a futómű, akkor nyilván nem kell lökhárító, lámpa, sárvédő, motorháztető, rosszabb esetben hűtősor és hasonlók bele. Amivel tényleg gtk az autó ilyenkor....

dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!