Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy luxus lesz...

Jól érzem, hogy luxus lesz egy magyarnak autóval közlekedni és megkezdődött az emberek az olcsó vármegye és országibérletek által a tömegközlekedésre való átszoktatás?

Figyelt kérdés
Úgy látom az autózás költségei drasztikusan drágulnak és egy átlag dolgozó ember nem sokáig tud autót fenntartani.
jan. 30. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is luxus volt. A legtöbb ember bőven erején felül tart fenn valami lefingott prémiumot, vagy valami szétrozsdásodott, életveszélyes kotlát.
jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, de az autózás mindig is luxus volt. A többiek meg a műszakin átlökött szart használják. Kevés olyan van, aki olyan autót vesz amire pénze van megvenni és fenntartani is.
jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Sosem volt autóm, vezetni se tudok és célom megöregedni úgy, hogy ez így is maradjon. A tömegközlekedés folyamatosan fejlődik és egyre jobb, egyre könnyebb eljutni a-ból b-be autó nélkül. Kényelmesebb, olcsóbb, és sokkal sokkal kevesebb stresszel is jár így az utazás. A környezeti és élettani hatásairól nem is beszélve.

Szerintem sokaknak csak azért van autója, mert azt hiszi szüksége van rá. Persze megértem, hogy van akinek tényleg kell, de biztos vagyok benne hogy ők kis százalékban vannak. Ha kevesebb az autós, mindenki gyorsabban jut el a céljához.

jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
#3 Az utolsó mondatodhoz szólnék annyit hozzá, hogy a tömegközlekedők jutnának el gyorsabban a céljukhoz mint eddig. Autóval mindig is gyorsabb volt és gyorsabb is lesz eljutni bárhova.
jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Azért ez erősen autó függő...

Én tavaly pl. a kötelezőkön kívül nulla forintot költöttem az autóra.

Szerencsére a biztosítás sem sok, fogyasztása is kedvező illetve amint jön a jó idő küldöm bele az étolajat is.


Ha van valakinek egy autója amit állandóan szerelőhöz kell vinni + még sokat is zabál na az tényleg "luxus".

jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az Covid előtti néhány év volt az, amikor nem volt luxus a közlekedés. Olcsó benzin, olcsó használt autók, bagóért volt a jogosítvány. Plusz pörgött az építőipar ami szó szerint minden félkegyelműnek adott munkát.


Nyilván a 1,5 millióért német prémiumok kora leáldozott. Ettől még túlzás azt mondani, hogy az autózás luxus, hiszen nem az, csak a csóró réteg nem fogja tudni megfizetni.

jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%

#4, igen, eljutsz a célig aztán fél órán át keringsz parkolóhelyért, amiért még jól fizetsz is :D

Nyilván helyfüggő is a sebesség, hiszen nem mindegy honnan hová utazol és van-e egyáltalán rendes összeköttetés. De ha van, akkor tömeggel gyorsabb, egyszerűbb, kényelmesebb.

jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
#7 Ja, hogy BP belváros, ott valóban. Oda sohasem vennék autót az tuti.
jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
#8, nem csak BP :) ott nyilván a legjobb jelenleg a helyzet (legalábbis országon belül), de nem a fővárosra gondoltam
jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismét itt van az autózás ellen hözöngő, irigykedő kérdező 🤣🤣.

Aki a fővárosban lakik az könnyen megvan auto nélkül,de vidéken nem. Pl kórházzak, ovosok már szinte csak nagyobb városokban vannak,buszok meg jó esetben fél,de inkább óránként vannak, 2 hete nekem kellett hazaugrasztani a munkatársamat, mert nem ment ki az ügyelet hozzájuk. Másik kollégám délutánosban, már délben benn van,mert a következő buszával 14 óra után érne be. Mindezt Székesfehérvár-Dunaujváros közt. Akkor hol van az a szuper tömegközlekedés?

jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!