Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elég idos vagyok nemtudok...

Elég idos vagyok nemtudok biciklizni.szeretnék megtanulni de nagyon félek balesetet szenvedek.de döntöttem raveszem magam.megszeretnem tudni milyen meghibásodás okozhat balesetet mire kell figyelni hogy jó legyen? Mi a legdrágább ha meghibasodik?

Figyelt kérdés

jan. 31. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#11#

Leírta, hogy főleg a balesettől tart... márpedig az elektromos kerékpárokkal határozottan megnő a balesetveszély, pláne, ha nincs az illetőnek közlekedési gyakorlata.

Az elektromos bicikli hang nélkül "száguld", azt tudni kell megfelelően kezelni is.

Nem állítom, hogy a kérdező nem tudná, de az sem, hogy igen, és inkább tanuljon meg előbb kerékpározni, vagy triciklizni, majd ha lesz némi gyakorlata, lehet motorizálódni.

febr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amit a 10 - es linkelt, annál nincs jobb annak, aki 50 felett áll neki. Nem fogsz tudni úgy megtanulni, mint aki gyerekként kezdte. Veszel egy újat vagy használtat, eltolod a szervizbe, ott átnézik, beállítják, aztán mész vele. Ha gond van, megint eltolod. Évekig se lesz gond sztem, de még ha lapos a kerék, azt is felfújják.
febr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Vannak háromkerekű bicajok, én azt javasolnám. Azzal akár a bevásárlást is le lehet tudni, és egészen stabilak. Persze ez három nyomvonalon fut, tehát meg kell szokni, hogy ne döccenj nagyot egy-egy úthibán (amit egy kvázi egy nyomon futó kétkerekűvel könnyebb kikerülni), de a tekerés-haladás élményét ez is megadja.


Szervízre nem nagyon kell figyelni, a lánc kapjon néha egy kis olajat, de azon kívül bololondbiztos szerkezetek. Nyilván terepen-hegyen használva, vagy heti 500 km-t beletekerve sokkal több törődést igényelnek a gépek, de egy idős kerékpáros heti 20-30 km-el, az is végig aszfalton... örök élet meg három nap.


Nagyon jó döntés, kívánom, hogy sok örömed legyen benne!

febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Elsőre vennék egy régi camping biciklit, és a hajtóművet leszerelve futóbicikliként gyakorolnék vele.

Ha ott már szabilan megy a gurulas, kanyarodás, megfordulás felemelt lábakkal, akkor kezdenék csak pedálozni.

A kisgyerekek is így tanulnak.

febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kisgyerekeknél látott futó bicikli egy viszonylag új találmány, és azért ha egy felnőttet látnának úgy gyakorolni, elég jól körbe röhögnék, és némileg jogosan, mert már nem gyerek.

A kisgyerekek mozgás koordinációja még fejlődik, amikor sokan már elkezdenek biciklizni is tanulni, szinte a járással együtt tanulják a biciklizést is.

Három keréken gurulva, vagy futóbiciklivel, amelyek a kisgyereknél hasznosak, de amikor már kifejlődik a mozgáskoordináció, sokkal könnyebb megtanulni két keréken egyensúlyozni.

Futóbiciklizni lehet úgy is, hogy a pedálok a helyükön vannak, és ha megy az egyensúlyozás, rögtön lehet tekerni is egyet-kettőt.

Kicsi gyerek koromban nem volt alkalmam megtanulni biciklizni, egyszerűen nem volt mivel.

Voltam kb 10 éves, amikor ez egyik rokonom eljött hozzánk látogatóba, és amíg beszélgettek, én a biciklijét "kölcsön vettem", és kb 10 perc gyakorlás után már pedáloztam is.

Lábbal löktem magamat előre, és valahogy ráéreztem, hogy kell egy bizonyos sebesség, lendület, mert ha lassan gurulok, nehezebb egyensúlyban tartani, és néhány perc után már a pedált is tudtam használni, nem borultam el, ha gond volt egyszerűen leraktam a lábam, mert persze, hogy voltak hibák, de nem futóbicikliztem néhány percnél tovább.

Az egész gyakorlásra nem volt több idő kb fél óránál, legközelebb hónapok múlva volt rá alkalom, és nem felejtettem el.

febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15: azért mondtam a futobiciklit, mert azzal egy megfelelő ülésmagassággal gxakorlatilag lehetetlen elesni.

a pedálba beakad a lába ha ijedtében le akarja tenni.

Az időseknél egy esés nem annyi, hogy felkel azt megy tovább, hanem combnyaktöres, gerincsérülés, kulccsonntöres, stb.. gyakorlatilag instant maradandó fogyatékosság.

febr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha még nem tudsz biciklizni akkor lehet a 3 kerekű lenne a legjobb neked.

Egyszer karba teszik aztán lehet évekig nem kell rajta semmit csinálni.

Persze nézni kell hogy jól fog a fék, nem defektes e, lámpa világítson és mehet is.

2.-ra meg ne figyelj mert lehet életében nem látott biciklit, de nyilván azért mert főtengely szimeringes az agya!!!

febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!