Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kardoskodik az igazáért...

Miért kardoskodik az igazáért a vétkes sofőr?

Figyelt kérdés

"T" útkereszteződésből akartam balra kanyarodni a főútra. Jobbról (a főutról) egy nyerges teherautó pedig balra fordult. Nekem STOP tábla volt, és rendesen meg is álltam elsőbbséget adni, de a kamion túl szükre vette a kanyart, és a pótkocsival picit meghúzta az autóm bal elejét. Ezekután még a kamionos kezdett el vergődni, hogy miért nem húzódtam le jobban az út széléhez, hogy ő elférjen, és tagadta, hogy hibázott volna. Nem tudtunk dülőre jutni, így hívtam rendőrséget, és azok tisztán kimondták, hogy a kamionos volt a hibás. Ekkor már átnézték alaposan az iratokat, müszaki állapotot, stb, és kiderült, hogy a még a pótkocsival sem stimmelt valami, és levették a rendszámát :D

Egyébként a kár szinte jelentéktelen, meg amúgyis már picit horzsolt is volt pont azon az oldalon a lökhárítóm, és ha nem kezd el hápogni az elején, akkor simán elfogadtam volna 10 ezret kártérítés gyanánt, és biztosítózni sem kellett volna. A kamionos így sokkal rosszabbul járt, hogy nem ismerte el a felelősséget.



febr. 13. 07:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%
Hát, papíron valóban a kamionos volt a hibás. A gyakorlatban meg ha lenne egy kis közlekedési érzéked és józan eszed, elkerülhetted volna. Akinek meg nincs, azt amúgy erre kötelezi a KRESZ 3.§-a. Szóval azért veled sem szívesen találkoznék össze az úton.
febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#11: És mégis hogy kerülhette volna el?


Besorolt szabályosan a balra kanyarodáshoz, minimum 10 másodperce állt és várta, hogy szabad legyen az út, majd egyszercsak a nyomulós balfék kamionos ráhúzta a pótkocsit.


Ha itt valakin számon lehet kérni a közlekedési érzéket és a józan észt, akkor az a kamionos.

febr. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#11 múltkor álltam a pirosnál és az ónoseső miatt egy figyelmetlen nyárigumis barom belémcsúszott.


Akkor itt ki a hibás: én, aki ahelyett, hogy otthon maradt volna, inkább autóba ült, vagy az, aki nem fékezett le időben és télen nyári gumit használ? A te álláspontod szerint biztosan az én hibám volt, mert át is hajthattam volna a piroson és akkor nem történik meg a baleset, vagy a “minek ment oda?” elv alapján egész egyszerűen otthon kellett volna maradnom :D

febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
15%
#12 Persze, végül is egyedül vagyok az utakon, keskeny úton is úgy hozzászorulok balra kanyarodás előtt a felezővonalhoz, hogy a tükröm már szinte a szembesávban van, elvégre az a szabályos, mit érdekel engem, hogy keskeny az út és bárki bekanyarodhat. Mondom én, közlekedési érzék, józan paraszti ész!
febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
#14 honnan veszed, hogy ennyire balra állt? Ott voltál és láttad?
febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%
#15 Figyelj, ha nem állok nagyon balra és nagyon előre, akkor elférnek mellettem.
febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16 kivéve, ha szarul veszik be a kanyart.
febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

11!


te vagyol az st22 lacika, hogy ennyire nyalod a kamionos segget?


lol

febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Nem olyan egyszerű a sok világtalan között nagyobb járművekkel, mint a mezei autós gondolja. Sok esetben minden csomópont külön-külön küzdelem."


Ezt meg mintha a borsodi adam mondta volna.

Az a te bajod, ha nem tudod kezelni a jarmuvet.


Kispajtas, ti kamionosok meg buszosok folyamatosan kapjatok a segitseget a munkatokhoz, aztan ezt adjatok vissza az autosoknak, hogy idezezem "a sok vakeger szemelyautos".


Elmondanam neked, kispajtas, a buszos nem tudna kiallnia a megallobol, ha az autos nem engedne.


De, bizony segitjuk a nagy jarmuveket, csak egy-ket hivatasos sofornek akkora onertekelesi problemaja van, hogy elvarna, hogy az arokba hajtsak, csak hogy o az egesz keresztezodest igenybe vehesse a kanyarodashoz!

febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!