Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy néz ki az elsősegély...

Hogy néz ki az elsősegély vizsga menete?

Figyelt kérdés

Ami fix, az a betegvizsgálat, az újraélesztés menete, illetve a stabil oldalfektetés.

Megvolt az oktatás, és megkaptam emailbe a tananyagot is. De hogy néz ki élőben a tételek bemutatása?

Pl. az "A" tételsor 6.kérdése:

"Elromlott egy jármű, az út szélén áll. A gépkocsivezető csuklóját javítás közben éles lemez szakította fel. A sebből lüktető vérzését észlel, a sérült sápadt, gyenge."

Ezt ilyenkor elmondani kell csak, vagy be is kell mutatni a nyomókötést?

(A tanfolyamon mondta az ápoló, hogy már nem tesznek különbséget vénás és artériás vérzés ellátása között.)



ápr. 15. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Oldalfekvés, újraélesztés. Utána húzol tételt. Két dolog van rajta, tőlem csak egyet kérdeztek. Vizsgálatot, kötözést nem kellett bemutatni csak el kellett mondani
ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 2007-ben a Desault kötés volt a húzott tételem. Elkezdtem mondani, de félbeszakított a vizsgáztató, hogy nem érdekli a szöveg, kössem fel a másik vizsgázó karját🤣 Úgy meglepődtem, hogy kb félbehajtani se tudtam azt a kendőt, össze-vissza tekertem szegény gyereken, végül a vizsgáztató megmutatta, felkötöttük együtt, és mondta, hogy kérjem meg az oktatómat, hogy mutassa meg a kötés-fajtákat, és átadta a sikeres vizsgalapot🤣 Akkor azt mondták, hogy vizsgáztatója válogatja, hogy csak szövegelni kell, vagy bemutatni. Mai fejjel én úgy mennék vizsgázni, hogy tudjam a gyakorlatban is, amit elmondok, hiszen ha valóban segítenem kell valakinek, akkor neki se a tételt kezdem el mondani, hanem ellátom. Amúgy ilyen alap dolgokat, hogy vérzés fajtái, melyiket hogy állítom el, melyikre megy nyomokötés, melyiknél kell a sérülés feletti hajlatban elszorítani, meg szív fölé emelni, azokat saját magad miatt is érdemes jól megtanulni.
ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte vicc a vizsga ne félj tőle.

Lélegeztetni tudj plusz stabil oldalfekvés

ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy mennyire szigorú, de általában elég könnyen átengednek. Egy mentős ismerősöm szerint, azért sem veszik komolyan, mert a mentősök nem annyira szeretik, vagy civilek próbálnak beleavatkozni a dolgokba, hiába kötelez a törvény rá. De nem tudom, hogy más mentősök, hogyan állnak hozzá ehhez. Minden esetre az sosem árt ha megtanulod, mert bármilyen szituációban tudod alkalmazni, ha szükséges.

Nekem anno csak az újjáélesztést kellett megmutatnom, és a nyomókötést elmagyaráznom, de annak is a felénél azt mondták, hogy "Jó, elég lesz." és átmentem.

ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!