Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Auto rendszamot kell-e csereln...

Auto rendszamot kell-e cserelnem? Ha megvaltoztatom az allampolgarsagomat.

Figyelt kérdés
külföldön elek,itt is ,otthon is bejelentett lakcimmel.az auto(2008-as)magyar rendszamu,kint hasznalom.a ferjem miatt fel kellene vennem az itteni all.polg.-sagot.azt tudom hogy M.o.-on egy külföldi masfajtarendszammal hasznalhat autot,de mi a helyzet kint?
2009. jan. 21. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz "kint" alatt? Uniós országban minden további nélkül használhatsz magyar rendszámú autót. Ha egyéb országban vagy, akkor meg az ottani ezzel kapcsolatos törvényeket kellene megkérdezned. A "külföld" nem egy egységes kategória.
2009. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az előző választ annyival egészíteném ki, hogy járhatsz külföldön magyar rendszámu autóval, ha ha kérsz az otthoni biztosítódól nemzetközi zöld kártyát. A zöld kártyán rajta lesznek azoknak az országoknak a kódjai ahol érvényes. De ha megkérdezed a biztosítót, ők ugyis megmondják, hogy abban az országban érvényes-e a biztosítás.
2009. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Angliában viszont csak fél évig furikázhatsz magyar rendszámú autóval utána angol rendszám kell rá. Viszont egyszerűbb ha kint veszel egy angol autót mert olcsók, és a magyar illetve a bal kormányos autókra iszonyatosan sok a biztosítás.


üdv kispetya

2009. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Középút ***** válasza:
Úgy vélem, hogy amíg van magyar útlevél a zsebedben és olyan országban vagy ahol nem iktatták a belépésed időpontját, addig kocsikázhatsz nyugodtan a magyar rendszámmal. Egy időbe sokat jártam a bátyámhoz Németországba és egy buzgómócsing kötelességének érezte bejelenteni, hogy rendszeresen lát egy gyanús rendszámú kocsit. Kijött a rendőrség, becsengetett és megkérdezte, hogy kié az autó. Álmos fejjel kimentem odaadtam az útlevelemet és a forgalmit, megnézte (nem jegyzetelt semmit, mint a mieink) és udvarias bocsánatkéréssel elköszönt, meg se kérdezte, hogy mióta, miért és meddig vagyok ott ...
2010. jan. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!