Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosnak tartjátok a 2. napja...

Jogosnak tartjátok a 2. napja tartó szmogriadót ebben a formában?

Figyelt kérdés

Megint a csóró embert büntetik, mert nincs pénze jobb autóra. Én személy szerint nem kényelemből használom a szakadt kocsimat, hanem mert így is másfél órát kell utaznom a munkahelyemre, keményen 75.000 Ft-os fizetésért, csak mert ez van. Rákényszerítenek, hogy napi 2000 Ft-ot költsek BKV-jegyre, azért, hogy 500 régi autóval kevesebb legyen az utakon, mindemellett a gazdagok 100 millióan mehetnek a szép új autóikkal, és valahogy nem csökkent a szmog mára! A forgalom ráadásul ugyanolyan volt mint eddig. Mért nem volt igazságosabb a rendszámos megoldás, amikor kb. lefeleződött a forgalom, és mindenki csak 1 napot szívott? A gazdag csak utazzon kényelmesen, a szegény meg megint dögöljön meg?! Undorító ez az ország!


Érdekelne a véleményetek, köszönöm!



2011. nov. 18. 10:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szmogriadó esetén inkább ki kéne tiltani MINDEN autót a belvárosból - kivéve az áruszállítókat és fuvarosokat, akinek muszáj menni - és INGYENESSÉ tenni arra a napra tömegközlekedést.
2011. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a leszavazós dolgot... Mi a baj? Kinek szól az az üzenet?
2011. nov. 18. 14:49
 13/21 anonim ***** válasza:

Lúzer vagy! A 24 órás jegy csak 1550 Ft, máris megspóroltál egy doboz cigi árát!

:D

Ráadásul a szmogot is letojom! Én haza jövök esténként a hegyek közé, reggelig csak kiszellőzik a szétdohányzott tüdőm!

:)

2011. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is néztem, nem értem miért pontoztak le. Igazad van. Amúgy szerintem is az ingyen tömegközlekedés kijárna a kitiltottaknak! Amikor az volt, hogy egyik nap páros, másik nap páratlan rendszámú kocsik közlekedhettek (ha jól emlékszem így volt) akkor, a kocsi forgalmijával aznap ingyen lehetett igénybe venni a tömegközlekedést! És tényleg kicseszés a szegény emberrel, mert valószínűleg a gazdagnak nincsen fekete plakettes autója! Vagyis csak a szegény nem használhatja az autóját (amivel egyetértek, és nem azért mert szegény, hanem mert nincs benne katalizátor).
2011. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ingyenes tömegközlekedés:

Nem túl egyszerű megoldani. Először is bármikor szerzek egy forgalmit, aztán ingyen utazgatok a szmogriadóban. Másodszor hogy állapítja meg az ellenőr, hogy nekem most milyen besorolású autóm van, stb.? Őt nem erre képezték, elég sok vitás eset lenne. Persze erre van egy másik megoldás, hogy mindenki utazhasson ingyen. Ez még több visszaélésre ad lehetőséget. Plusz az teljesen elvetemült ötlet, hogy mindenkit kitiltunk, és csak a tömegközlekedésre hárítunk mindent (ráadásul ingyen!). Nem is értem, ez kinek az agyában fordult meg, gondolkodott-e előtte, mielőtt leírta.

Az meg már csak elvi kérdés, hogy szerintem nem kellene járnia ingyen tömegközlekedésnek emiatt senki számára. Tegye fel a kezét, akinek ingyen autót toltak a segge alá, amikor a BKV vagy a MÁV sztrájkolt. Akkor fordított helyzetben miért kellene ennek másképp lennie? A bérleteseknek és autóval nem rendelkezőknek hogy magyaráznád meg, hogy bocsi, most az autósok ingyen járhatnak.

Amúgy az tény, hogy lehetne már egy kicsit modernizálni a BKV jegyrendszerét, és ne csak az az opció legyen, hogy napijegyet veszek, mert az is túl sok bizonyos esetekben.

2011. nov. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Tegye fel a kezét, akinek ingyen autót toltak a segge alá, amikor a BKV vagy a MÁV sztrájkolt."


Azért ácsi bácsi!

Az autómat én MEGVETTEM és kifizettem rá mindent, ami feljogosít rá, hogy közúton használjam (regadó, forgalmi, műszaki, stb...). A MÁV-ot pedig nem, arra max. egy bérletet veszel amit meghosszabbítottak a sztrájk idején ha jól emlékszem.

A kettő azért messze nem ugyan az. Az autózás pénzért megvásárolt jog, míg a tömegközlekedés igénybevétele csak egy szolgáltatás.


Mellesleg a páros - páratlan rendszám már csak azért is igazságosabb volt, mert én nem hiszem, hogy egy piros matricás 1.2-es 5L fogyasztású szuzki swift károsabb lenne a környezetre, mint egy kék matricás 6000 ccm-es X6-os BMW a maga kis 25L-es fogyasztásával....

2011. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"A MÁV-ot pedig nem, arra max. egy bérletet veszel amit meghosszabbítottak a sztrájk idején ha jól emlékszem."

A BKV-n hosszabbítottak, 6 nap sztrájkért 3 napot. Nem túl nagyvonalú.

Amúgy mit akarsz azzal mondani, hogy arra MAX egy bérletet veszek? Az talán nem elég, a te regadód, meg mindenféle hülyeséged többet ér? Neked legalább megmarad a benzin az autódban. Nekünk, akik előre megvették a bérletet, tehát kifizettünk mindent, amiért jogunk lenne utazni, valamiből ugyanúgy meg kellett oldanunk a bejutást sztrájk alatt, kompenzációt meg nem kaptunk arányos mértékben.

Természetesen jogodban áll az autódat közúton használni, ha az éppen nem tilos. Egyébként kár ilyen hülyeséget hangoztatni, gondolom a rendőrnek sem mondod egy behajtani tilos tábla után, hogy neked ehhez baromira jogod van, és mit szól bele. Mivel ismered a szabályozást, lehetőséged van piros és fekete matricás autó helyett korszerűbbet használni.

Azt kellene végiggondolni, hogy a ezek az autók elavultnak számítanak, és nemhogy szmogriadóban, egyéb esetben is mellőzni kellene a használatukat. Ezzel szemben csak ilyen extrém esetekben kell letenni a kocsit, mégis jön a lázongás. Még a kérdező egész normális hangnemben írt, meg is tudom érteni valamilyen szinten, de te hozzáállásoddal nagyon nem tudok azonosulni.


"én nem hiszem, hogy egy piros matricás 1.2-es 5L fogyasztású szuzki swift károsabb lenne a környezetre, mint egy kék matricás 6000 ccm-es X6-os BMW a maga kis 25L-es fogyasztásával...."

Pedig simán lehet, mondjuk nem tudom, pontosan mi az alapja a besorolásnak, de nem a CO2-NO-stb.-kibocsátás, hanem pont szállópor, amivel jelen esetben gond van.

2011. nov. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szolgáltatás - jog. Szolgáltatás - jog. Próbál erre a két mondatra koncentrálni.


Az a baj, hogy belőled süt az irigység, mert nem tudtál vonatozni mikor sztrájkoltak a vasutasok, most meg kárörvendesz, hogy haha, az autósok megszívták, miért nem vesznek modern autót. Most komolyan gondolkozol te? A melósok szerinted vegyenek új 5 milliós autót a melóhoz? Pl. nálunk a kisközértbe nem kapni pékárut, mert a pék autója piros matricás volt... Kolleganőm családja 3 napja nem tud dolgozni, mert nekik is piros matricás az autó és mégsem ülhet fel a BKVra úgy, hogy bal vállán a létra, jobb vállán a betonkeverő a zsebébe meg betömködi a vésőt, a kalapácsot...

2011. nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre kellene kitalálni valamit, de akiket te írsz, az a kisebbség, a legtöbb ember azért jár autóval, mert hozzá van nőve a seggéhez, és semmi pénzért nem tenné le.

Amúgy mit gondolsz, most komolyan, mit kellene tenni? Szmogriadó van, azt nem lehet megtenni, hogy ennek ellenére mégis mindenkit beengedünk. Azzal meg továbbra sem lesznek az általad képviselt szolgáltatók kisegítve, ha ingyen van nekik a BKV...

2011. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem az volt a célom, hogy vitát robbantsak ki, mert valamilyen szinten mindenkinek igaza van. ocsmány ellentmondások vannak ebben az országban, ezért veszekszünk egymással, pedig alapvetően téma sem kéne hogy legyen az ilyesmi. de a BKV tényleg egyre felháborítóbb, drágább mint az autó, vannak emberek, akik autó nélkül nem tudnak létezni, így nem gondolom, hogy jogos megtiltani nekik, hogy használják a saját tulajdonukat. Tényleg el kéne takarítani a régi autókat, de egyikünknek sem hobbiból van régi tragacsa, hanem mert esélyünk nincs arra, hogy korszerűbbet vegyünk. egy fejlődő országban lehetővé teszik az embereknek, hogy a fizetésükből ki tudjanak gazdálkodni bizonyos dolgokat. én a fizumból a távfűtésemet alig tudom befizetni, viszont ellehetetleníti a munkába jutásomat ez a tiltás, és extra költségekbe ver. A kérdésemmel azt szerettem volna megtudni, igazságosnak érzitek-e EZT a megoldást.

Az én véleményem az, hogy az egyetlen igazságos megoldás a rendszámos lett volna, én ezt így megint a csórókkal szembeni diszkriminációnak érzem. egy kulturált ország közösen vállalja a felelősséget, így egyik nap az ország egyik fele szívott volna, másnap a másik. ez szerintem így korrekt. így viszont az orrom előtt zajlott le tegnap akkora pénteki dugó, hogy marhára idegbeteg lettem attól, hogy pont az én 5litert fogyasztó teljesen füstmentes autóm nem fért bele a keretbe, de egymillió másik igen. Szóval ezt az elmúlt pár napot viccnek érzem, és színtiszta szivatásnak. De ez az én véleményem. Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 19. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!