Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírság: Mikuláscsoma...

Parkolási bírság: Mikuláscsomag nem volt, értesítést csak a többszörösére nőtt büntetésről kaptam. Van-e kiút? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Néhány hónapja kb. 2 heti rendszerességgel parkolok a VIII. kerületi Csepreghy utcában este 7 után. Tévesen abban a hitben éltem, hogy csak este 6 óráig kell fizetni a parkolásért. Ez nyilván az én hibám, tájékozatlan voltam, nem vagyok pesti. Egészen december közepéig nem is volt soha büntetés az autón, de aztán ennek is eljött az ideje, amin rendesen meg is lepődtem, majd miután meggyőződtem róla, hogy ott valóban este 8-ig kellene fizetni, be is fizettem már másnap a 6600Ft-s büntetést. Ezzel azt hittem, le is van tudva a dolog, de tegnap jött postán egy 20.095Ft-ról szóló csekk, egy másfél hónappal korábbi eset kapcsán, amikor szintén ugyanott parkoltam, akkor viszont nem találtam csomagot az autón (valószínű leszedte a parkolóőr szivatásból, vagy valaki más vitte el...). A problémám a következő: Az alap büntetést "szívesen" befizetem, hiszen valóban jegy nélkül parkoltam, amikor nem szabadott volna, de a 20.000Ft-ra növekedett büntetés teljesen igazságtalan annak tükrében, hogy mivel nem volt csomag az autón, esélyem sem volt 15 napon belül értesülni a büntetésről (amikor még csak 6000Ft körül lett volna). Ha lett volna, rögtön befizettem volna, és a következő büntetést is megúsztam volna, hiszen előbb megtudom, hogy 8-ig kell fizetni, nem 6-ig. Járt már valaki hasonlóképpen? Lehet valamit tenni ilyenkor? Függetlenül attól, hogy én ezt most megúszhatom vagy sem, van valami módja annak, hogy megváltoztassuk ezt a teljesen igazságtalan joggyakorlatot? Hiszen a szélvédőre kihelyezett értesítés nem számít kézbesítésnek, azt bárki leszedheti, sőt, a parkolócégnek még érdeke is, hogy minél nagyobb büntetést szabhasson ki. Erősen lehúzás szaga van a dolognak, amit nem gondolom, hogy el kéne viselnie az autós társadalomnak...


Másik kérdés: Az ilyen bírság kiváltható közmunkával? Valahol azt olvastam, hogy nem, máshol pedig azt, hogy igen.



2013. dec. 24. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem van összesen 26 büntetésem. Tartalmaz ez gyorshajtásokat, záróvonalat, tilosba behajtást, zöld terület rongálását, tiltott helyen való parkolást és parkolási bírságokat is. Nekem még ilyen gondom nem volt, mindig minden alkalommal ott volt a mikuláscsomag, baráti, ismerősi körben sem hallottam még ilyesmiről, hogy valakinek a kocsijára direkt nem tette volna rá a parkolóőr evégett. Nem is láttam még ilyesmit, pedig jó sok bírságolást láttam már. Az, hogy leveszi más, 8. kerületben valami kis cigány, na az elképzelhető. Csak remélni tudom, amiatt történt, mert nem volt pénze óvszerre és abból kellett készítenie.


Szóval a parkolótársaságok ilyet nem csinálnak. Mivel egyszer lássa meg őket valaki, lejáratják őket, fogyasztóvédelem, stb. Megbüntetik őket.


Viszont az, hogy valaki leszedi, nos a parkolótársaság szerint akár te is lehettél, hogy kibújj a bírság alól, vagy időt nyerj, stb. Ezt fogják mondani. Semmi esélyed erre. Olyat pedig az a baj még nem láttam, hogy a parkolóőr csomaggal is lefotózza az autót. Mindig előbb körbefotózza, majd kiveszi a csomagot, ráteszi, azt mint akinek szarnia kell - elmegy a köcsög.


Közmunka pedig van bizony erre. Én zuglói vagyok. Üdvözlet, ha te is. Na már most - Én se akartam büntetést fizetni. Hát elmentem a kerületileg illetékes munkaügyi központba, sorban állás, mondtam a pultnál a dolgot, aztán ahhoz megfelelő sorszámot kaptam. Rövidesen be is hívtak egy szobába. Az ott lévő kedves úriembernek elmondtam a dolgot, aki meg sem lepődött, sokan választják ezt. Na de a lényeg, engem lakhelyem miatt a Fővárosi Állat és Növénykertbe raktak. Jó volt, még élveztem is. A dolgozók pedig kedvesek voltak. Munka se volt gáz. Ráadásul majdnem 1000 forintos órabérért dolgozik az ember. 2 nap alatt, vagyis 2-szer 6 órában ledolgoztam a 10 ezer forintot érő záróvonal átlépéses büntetésem. Nem megérte? Dehogynem.

2013. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!