Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy a gyorshajtási...

Lehetséges hogy a gyorshajtási bírságomat részletbe fizessem? és ha lehet akkor mi a menete az ügyintézésnek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
nem sok esély van rá, mekkora az összeg?
2014. ápr. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem helyszíni, hanem közigazgatási bírság, akkor már a határozatban is leírják a részletfizetés kérés menetét!


"A határozat közlését követően a teljesítési határidő leteltéig - 3.000,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent. A határidő lejárta után az ügyfél - feltéve, hogy a végrehajtást még nem rendelték el - a fent meghatározott okból igazolási kérelem egyidejű benyújtásával kérhet fizetési kedvezményt. Amennyiben a hatóság elutasítja az igazolási kérelmet és a fizetési kedvezmény iránti kérelmet, egyidejűleg dönt a végrehajtás elrendeléséről."


Letölthető iratminta:

[link]

2014. ápr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nah köszönöm szépen akkor ki is töltöm és elküldöm amúgy 90.000 ezerrel büntettek meg 50 helyet 107-tel mentem sietnem kellet mert a mamám rosszul lett.
2014. ápr. 1. 08:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak a jogerőre emelkedés (kézhez vételtől számított 15 nap) és a fizetési határidő (30 nap) között küldd el, mert különben fellebbezésnek veszik és nem foglalkoznak vele, mert arra 5000 Ft okmánybélyeg kell!

Egyébként ezeket az időpontokat (no meg a képeket) meg tudod nézni a kozigbirsag.police.hu oldalon.


Én március 25.-én kaptam meg a határozatot, ezért majd csak április 9.-e után küldöm a részletfizetési kérelmet, természetesen tértivevényesen, mint ahogy ők is!

:D

2014. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
aha értem köszönöm a válaszokat nálam it azt irta a [link] -oldalon hogy a jogerőre emelkedés és a a befizetési hátáridő között 10 nap van akkor ez között kel elküldenem és ahonnan jött a levél arra a cimre nem ? Vásárosnamény?
2014. ápr. 17. 17:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Jókai út 15 4807.

:(


Pont ma írtam meg a levelet én is.


Egyébként figyeld az oldalon a zöld csíkot ha bejelentkezel. A jogerő és a befizetési határidő között 30 nap van!

[link]

2014. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

it tart most az ügy akkor akkor ma már felküldhetem a levelett?

[link]

2014. ápr. 24. 13:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, most kell küldeni.

Kissé lassan jön meg a válasz, mert 60 napjuk van rá. Ráadásul én a múlt héten adtam fel a levelet, de még a térti vevényt se kaptam vissza.

2014. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
aha akkor felküldöm holnap és illetékbélyeget azt kel e vennem ?
2014. ápr. 27. 20:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Anélkül nem állnak szóba veled! Rá szoktam agasztani a levélre.
2014. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!