Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobban felkészít a gimnázium...

Jobban felkészít a gimnázium mint az általános?

Figyelt kérdés

3 éve költöztünk az országba,Bulgáriából.

6.-os vagyok és a szüleim azt akarják h mennyek el gimibe mert ott jobban készítenek fel...és Amerkába megyek majd fősuliba...de nem akarok még elmenni.tényleg jobban készítik fel a diákokat a gimibe mint az általánosba?Számít ez a 2 év?


2009. dec. 29. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

hm?


fogalomzavar van. a magyar diákok 7 éves koruk körül kezdik az általánost, az 8 osztály, 15 éves körül kezdik a középsulit(gimnázium vagy szakközép), az mondjuk 4 osztály, akkor 19 évesen érettségi és utána egyetem.


A te kérdésednem ezek után láthatod hogy nincs értelme, mert nem lehet egy gimnáziumot egy általános iskolával összehasonlítani. Általános iskola után meg nem lehet érettségizni még, így nem fognak felvenni egyetemre sem (külföldre más tészta, oda külön felvételi van, de kizárt hogy általános alapján az teljesíthető legyen!)

2009. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha tényleg minél többet szeretnél kihozni magadból, akkor menj gimibe, mert többet fogsz tanulni egy 6 osztályos gimiben első 2 évben, mint egy általánosban az utsó kettőben.

A tanárok többet követelnek, a suli felszereltsége jobb és a diákok is a jobbak közé tartoznak, így jobban húznak felfelé.

2009. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
91%
Utolsó válaszolóval teljes mértékben egyet értek. 16 éves lány vagyok, és én is átmentem 6. után a gimibe, és tényleg teljesen más volt, mint az áltsuliban. Az a volt osztálytársaim is alátámasztották, akik még ott maradtak az általános iskolában 2 évig, míg el nem ballagtak. Szóval én tapasztalatból mondom, hogy szerintem mindenképpen megéri, pláne ha a lehető legtöbbet akarod kihozni magadból. Arról meg nem is beszélve, hogy könnyebb lesz majd érettségizned úgy, hogy már 6 éve jársz abba a gimibe, ismered a tanárokat jobban mint a többi diáktársad, akik mégcsak 4 éve. Úgyhogy gondold át! Anyukádnak igaza van! Írd majd meg, hogy hogy döntöttél! :) 16L
2009. dec. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
65%
Nem. Az az optimális, ha végigjárod az általánost. Ott még foglalkoznak veled a tanárok, és összességében egyáltalán nem fogsz gimiben többet tanulni.
2009. dec. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Számít az a két év. Egy jó alapozás, egy jó általános sokkal többet ér, mint plusz két év egy gimnáziumban, ahol nem fogják a tanárok törni magukat, hogy jobb legyél, hanem leadják az anyagot oszt' csá. Akik tőlünk hatodikban elmentek, egy kivételével mindegyikük megbánta. Azóta simán pipálják őket azok, akik maradtak általánosban.
2009. dec. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyi.. Ha tényleg annyira gazdagok vagytok, hogy Amerikába mehetsz fősuliba, ahol ugye nem egy-két millió forint a tandíj, akkor fogadj magántanárokat. 4 év anyagát 2 alatt megtanulhatod és szuper érettségit tehetsz.
2009. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!