Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Debrecenből Budapestre szeretn...

TheSanyi18 kérdése:

Debrecenből Budapestre szeretnék vonattal eljutni de látom hogy 1-szer van átszállás. Ez az átszállás mi is pontosan? Kell-e fizetni az átszállásért?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van közvetlen IC azon nincs átszállás.
2015. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Azt jelenti, hogy 2 (vagy több) vonattal kell menned, több jegyet kell venned.


De Debrecenből Bp-re valóban van közvetlen IC de gyorsvonat is, keress olyat ami nem átszállásos!

2015. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Van közvetlen vonat, de ha átszállással is mész elég 1 jegyet venni, azon rajta van a viszonylat.

Én pl sokat ingáztam Miskolc és Pécs közt, igaz én IC-vel jártam, viszont ugye ott is át kell szállni. A jegyet mindig várostól városig kértem, aztán az IC helyjegyet meg ugye meg kellett váltanom Pécstől BP Keletiig, a másikat BP Keletitől Miskolcig.

2015. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és menyi szokott kb. a jegy lenni átszálláskor?
2015. jún. 14. 15:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt mindent meg tudsz nézni:


[link]

2015. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, az átszállás nem egy nagy valami, hanem egy szükséges rossz. Ugyanolyan, mint amikor Debrecenben először utazol két megállót az X busszal, majd adott megállóhelyen leszállsz, és a később ott szintén megálló Y busszal folytatod az utadat.

A jegyek ára a megtett kilométerektől és a vonatnemektől (személy, gyorrs, IC, EC stb) függ, nem az átszállások számától.

2015. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És a képen levő bekarikázott járatért kell pluszba fizetni?
2015. jún. 15. 13:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Kellene a kép is :)


Az elvira.hu kiírja az árat, azon felül pluszban a pénztárnál nem kell többet fizetni.

Pl most ránéztem gyorsan az általad kérdezett viszonylatra, összefoglalom. Teljes árakat írok.

Mehetsz 1 átszállással, csak személyvonatot használva 3950 Ft-ért.

Mehetsz sebesvonattal átszállás nélkül 4305 Ft-ért.

Mehetsz IC-vel átsz nélkül 2. osztályon a Nyugati pályaudvarra 4600-ért, Keletibe 6000-ért.

Ahogy látom van korán reggel és este 1-1 átsz nélküli személyvonat is.

2015. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itt a link

[link]

2015. jún. 15. 13:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Igazából a képet már felesleges volt belinkelni, mert leírtam a választ a kérdésedre.

(Segítek: "...az elvira.hu kiírja mennyit kell fizetni.") Ehhez nem tudok többet érdemben hozzáfűzni, sem újat mondani.

2015. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!