Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magánterületen (saját telken)...

Magánterületen (saját telken) autóbusz parkolhat? Vagy kell bárki engedélye?

Figyelt kérdés

Szét akarnak vágni egy régi (forgalomból kivont) buszt. Gondoltam megveszem és majd felújítom.


Parkolhat ez a telkemen, vagy kellenek mindenféle engedélyek?

Riogattak, hogy 3.5 tonna felett kell a szomszédok engedélye (valami árnyékolás miatt), meg a jegyző engedélye (település összkép), meg valami biztonsági izé (hogy nem-e gurul el).



2017. jan. 18. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

" meg valami biztonsági izé (hogy nem-e gurul el)."

Na, eddig a pontig még komoly kérdésnek is gondoltam. :)

Ha halovány segéd fogalmad sincs a működéséről, akkor mit akarsz azon felújítani?!?!?!

2017. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"meg valami biztonsági izé (hogy nem-e gurul el)"

Nem fizikai értelemben gondoltam (sík terület, vannak ékek, és amúgy is felbakolnám), valami papírra...


Ez komoly, konkrétan a szomszéd kifordult szemmel ordította, műszaki engedélyt emlegetett, meg hogy rágurul a házára és elüti a macskáit :)

2017. jan. 18. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Full hülyeség, a telkeden azt tárolsz amit akarsz, kivéve ami szinesfém, de még ott is csak valami súlyhatár van.


Viszont egy forgalomból kivont buszt felújítani... Hát...


Merész vagy! Nem hiszem, hogy kap újra forgalmit, különben megjavították volna.

Nem?

2017. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A jelenlegi tulajdonos szét akarja vágatni (hulladékfémnek), éppen ezért potom áron elvihető.


Inkább alkatrésznek gondolom (a felújításba én sem vágnék bele), vagy kis idő múlva többért eladni...

2017. jan. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!