Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha erdős területen 50-el...

Ha erdős területen 50-el megyek sötétedés után, akkor elkerülhetem, hogy vaddal ütközzek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 17:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát, hátulról nem fog neked menni.
2022. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sebesség kérdése, még bringázás közben is megtörténhet.

Saját példa:

Ránk sötétedett és már hazafelé tartottunk egy dombos környéken.

Egy enyhe lejtőn ereszkedtünk lefelé, amikor átballagott előttem egy nyúl.

Meg voltam győződve hogy éppen átér az ösvényen, erre az utolsó pillanatban megállt és belebambult a lámpám fényébe.

Úgy kikapta az első kereket alólam ahogy kell, akkorát estem mint egy nagykabát.

(nem volt több kb. 15km/h sebességnél)

2022. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vészhelyzet elhárítására marad több időd és lehetőséged. A kormány elrántása ösztönszerű. De nem mindegy, hogy harmincas ballagás közben teszed, hatvannal menve, vagy 140-es sebességen.

Kisebb sebességen a fékút is rövidebb.

2022. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Haverék autójába oldalról ugrott beele, áttolta az autőt a szembe sávba.. tökmindegy mennyivel mentek
2022. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, mennyire forgalmas hely
2022. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Van olyan eset, amikor úgy ugrik a szarvas a semmiből, hogy nincs mit tenni. És amikor megjelenik a látómeződben a motorháztető fölött, akkor már nincs sem ösztön, sem fékút, csak dörrenés, aztán másfél mázsa véres hús a szélvédődön aganccsal, patákkal, te pedig lassított felvételben látod, ahogy a repedező szélvédő ezernyi villámra töri a lámpák fényét.....


/átéltem/

2022. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A balesetet nem tudod kizárni, viszont a következményeit tudod enyhíteni. És ez fontos.
2022. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen múlik.


Egyik ismerősöm robogóval kb 40-el ment két település között és akkormár szürkület volt pontosabban kezdett felkelni a nap, és a szarvas egyszer csak kiugrott elé, ismerősöm meg telibe belerongyolt, egy autós látta az egészet, megállt a szarvas addig elszaladt de ismerősömet a mentők vitték be a kórházba, csukló és bordatöréssel. A rendőröknek mondta hogy mi történt és mondták hogy ha még lassabban ment volna akkor sem úszta volna meg mert egy pillanat volt az egész, és sokszor van az a pont amikor fizikailag lehetetlen tenni ellene. Mivel nem száguldozott Ő szabályosan járt el, persze vadvezsély tábla kint volt a szakaszon és olyankor persze lassabban kell menni és körültekintőbben, de ez sem segít legtöbb esetben.


Meg volt egy munkatársam aki szintén szarvassal ütközött de autóval, és ezfényes nappal történt, igaz nem túl forgalmas úton. Ott 70es korlátozás volt, de 50-el sem lehetett menni annyira problémás volt azaz útszakasz és kiugrott elé a szarvas a semmiből, persze mivel nem ment gyorsan letudott annyira lassítani hogy éppen csak hozzáért az állathoz de a lökháírítóját így is össze kellett lapátolni az út közepén, de szerencsére csak az az egy kár volt az autóban.

2022. nov. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!