Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kell indexelni balra?

Itt kell indexelni balra?

Figyelt kérdés

Merthogy a tábla kötelező haladási irányt jelöl egyenesen, miközben mellékutcából kanyarodunk balra egy magasabb rangú útra.


[link]



2023. febr. 7. 22:34
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, látom rendkívül megoszlóak és változatosak.

Hátha segítség lehet valakinek, vagy közelebb kerülünk a megfejtéshez, ezért elhelyeztem még egy kérdést ahol teljesen hasonló a közlekedési helyzet, viszont a jobbra irányjelzés a kérdés szintén egyenesen mutató kötelező továbbhaladási irány mellett.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2023. febr. 8. 10:19
 32/50 anonim ***** válasza:
55%
#30 nem, ott nem kell indexelni, de mint írtam, ez teljesen más típusú kereszteződés mint ami a kérdésben van.
2023. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Egyébiránt nézzétek az alábbi elágazást is, ahol sokkal egyértelműbb minden:

-kirakták hogy kötelező haladási irány balra

-és kötelező haladási irány jobbra.


Az eredeti kérdést pedig feltehetjük úgy is, hogy mi a különbség ez, és aközött hogy az egyik táblát lecseréljük előremutató kötelező haladási irányt mutató táblára.


[link]

2023. febr. 8. 10:25
 34/50 anonim ***** válasza:
0%

#32


Szóval ha egyenesen mész, akkor balra indexelsz, de ha balra kanyarodsz, akkor nem indexelsz?

2023. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
70%
#34 te mi a p icsáról beszélsz amúgy?
2023. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
#35 Olvasd vissza, mire válaszoltam. Talán menni fog.
2023. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
69%
24-es, több volt brit gyarmati területen a mai napig jobbra kell indexelni minden szembejövő jármű esetén, szóval nem álmodtam, ellenőrizheted például Tanzánia közlekedési szabályaiban. De ezt egy, a téma jelentőséget kifigurázó reakció tompítására írtam, nem a hazai , konkrét helyzetet elemző kérdésre adott válaszként, oké?
2023. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Láttam elsőre is hogy mire válaszoltál, továbbra is értelmetlen amit irtál és semmi köze a 32-es kommenthez.
2023. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
4%
25.26.26, ez mi a fåsz? Semmi köze e helyeknek a kérdésben látható helyszínhez, nulla hasonlóság van.
2023. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Csak mellékesen kanyarodó főút esetében is kell indexelni ha letérsz egyenesen, hiába haladsz fizikailag egyenes irányba.


Sőt, még a kanyarodó főút követése esetén sem számít hibának az indexelés.


A kérdező esete meg kvázi a fordított eset. Amikor rakanyarodsz egy magasabb rendű útra, akkor iránytól függően kell az index. Kanyarodó főút esetében is kell index hiába egyenesen haladsz tovább.


Nyilván van olyan helyzet amikor kanyarodás esetén több irányba mehetsz. Akkor is minden esetet index jelzése mellett hajtasz végre. Elég csak arra gondolni hogy balra kanyarodás esetén akár vissza is fordulhatsz.


Vagy kötelező haladási irány is lehet két irányú például a sarkon van a benzinkút behajtó is.

2023. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!