Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kell indexelni balra?

Itt kell indexelni balra?

Figyelt kérdés

Merthogy a tábla kötelező haladási irányt jelöl egyenesen, miközben mellékutcából kanyarodunk balra egy magasabb rangú útra.


[link]



2023. febr. 7. 22:34
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
43%

"A 26.-nál fizikailag előre megyek, de balra kell indexelni."


És #26-nál, ha balra kanyarodsz akkor duplán jelzel balra? :D


"nem, ott nem kell indexelni, de mint írtam, ez teljesen más típusú kereszteződés mint ami a kérdésben van."


Szóval ha egyenesen mész, akkor balra indexelsz, de ha balra kanyarodsz, akkor nem indexelsz?


---


Így már érthető?

2023. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
0%

Na itt bukott ki, hogy te értetted félre. Én a dupla indexre írtam a tagadást. Tehát ha egyenesen mész nem kell indexelni, ha balra, akkor egyszer, a bekanyarodás előtt. Így már érthető okoskám?


Az első mondatot nem én írtam.

2023. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, az index itt senkit nem fog megzavarni, és illik jelezni a többieknek, hogy merre haladsz. Én indexelnék, de nagyon elgondolkodtató ennyi ellentétes válasznál, hogy kell-e, vagy sem.


A mögöttünk haladó tudja, hogy merre fogunk menni, de aki balról jön, és nem ismeri a helyet, és nem látja a balra indexet, lehet, hogy azt hiszi, hogy jobbra akarsz kanyarodni(hiába nem lehet, de ha nem látja a másik sávot, lehet hogy azt hiszi), és kienged, de jobbról jönnek, úgyhogy nem tudsz menni. Ezért kell itt indexelni. Ezzel nem zavarsz meg senkit és jelzed, hogy milyen irányba fogsz tovább haladni. Igen, a tábla egyenest mutat, de mindenki tudja, hogy itt valóban, akárhogy nézzük balra kanyarodunk, és egy utat keresztezünk. Kell indexelni? Nem tudom. Indexeljünk? igen.

2023. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
43%

#42

Én meg ezért írtam, hogy olvass vissza, okoskám.

2023. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
93%

Okoskázó!


Az irányjelzés soha (!) nem a fizikai irányok szerint történik. SOHA, SOHA, SOHA.

Az a lényeg, hogy mi változik a mozgásomban. A furgont követve fizikailag egyenesen közlekedek, de egy másik útra hajtok rá, majd azonnal el is hagyon. Ha csak egyszerűen kereszteznék egy utat, akkor nem kellene indexelni.

A dupla indexelésről (akárki is írta):

Kanyarodó főutat elhagyva a rendelet szerint KÖTELEZŐ irányt jelezni, akkor is ha az egyenes vonalban történik. Jaj, de akkor megtévesztem a másikat, mert lehet, tényleg kanyarodok! - szokták erre írni. Miért is?

De tudok olyan kereszteződés mutatni, nem is egyet, ahol több út fut össze. Ott hogyan jelzem a kicsit jobb/nagyon jobbra vagy kicsit balra/nagyon balra irányokat.

Szóval ez nem érv.

2023. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb baj ezzel az oldallal, hogy nem lehet a hozzászólásokra direktben válaszolni, így mindenki elbeszél a másik mellett és egyszerűen nem lehet követni.
2023. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
43%

#46


Ezért válaszolunk a hozzászólás számának megjelölésével.

2023. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
43%
#46 Egyrészt ezért jelöljük meg a válaszokat. Másrészt meg azért van ez, mert a kérdésre kéne válaszolni, kommentvitához ott a facebook, írd ki a saját faladra vagy valami tematikus, olvasott oldal egy posztja alá.
2023. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, de választ is törölhetnek, és máris elcsúszik az egész. De ne kezdjünk el egy újabb felesleges vitát.
2023. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
56%
Vizsgabiztos nem orul ha nem indexelsz, de le lehet fizetni
2023. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!