Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Útburkolati záróvonallal...

Útburkolati záróvonallal jelzett kétirányú főútra szabad kitolatni személyautóval (NEM a szembejövő forgalommal szemben!)?

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 15:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdést. Miért ne lehetne kitolatni? Semmi különbség nincs ahhoz képest, mint ha előrefelé kanyarodnál ki a főútra a bejáródról. Ugyanúgy elsőbbséget kell adnod annak, aki ott érkezik (de ez akkor is így van, ha se nem főútvonal, se záróvonal nincs).


"az egyik megfordulás manőver az U és Y mellett az "M9 – Megfordulás saroktolatással"." Én azt hiszem, hogy a vizsgából már ezt kivették, nem lehet ezt húzni. (Nem is tudom, ki az, aki a hétköznapokban ebben formában ezt használja egyébként, még sosem láttam, hogy így fordulna meg valaki. Vagy keresnek alkalmas helyet az Y-hoz vagy egyíveshez, vagy egy kapubejáróra, parkolóba állnak be, vagy megkerülnek egy háztömböt.)

2023. máj. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Én azt hiszem, hogy a vizsgából már ezt kivették, nem lehet ezt húzni."


Szerintem is, oktatóval sem gyakoroltuk ezt a manővert.

A 2-est akartam cáfolni, aki szerint kereszteződésben nem lehet tolatni.

2023. máj. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy a főútvonal egy nagyon zavaró fogalom a kezdőknek. Túl sokmindent beleképzelnek.


Annyit jelent, hogy amíg a tábla jelzi, nincs elsőbbségadasi kötelezettség a kereszteződéseknél. Se többet, se kevesebbet.

2023. máj. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

OFF

11

Én szoktam néha ilyen saroktolatást végezni, csak azt nem tudtam, hogy így hívják. :)

Ha szűk az utca, nincs hely Y-hoz, a kapubejárók is szűkek és/vagy rövidek, akkor nem szerencsétlenkedek ott, hogy be ne essek az árokba, meg nem kerülök öt kilométert, hanem az első kereszteződésben megfordulok. Az változó, hogy tolatva vagy orral fordulok-e be az utcába, ahogy adódik. Ilyen eldugott helyeken nem szokott lenni forgalom, amit zavarnék.

2023. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én mondtam, hogy szerintem nem lehet, elfogadom a 0%-ot, ezek szerint lehet jogos vannak tájekozottabbak, szorgalmasabbak akik utána neztek.

Ettől függetlenül sok olyan helyen járok, ahol fogom a fejemet amikor latom az orral beparkolt autókat, hogy ez hogy fog innen kijönni! Szóval ha lehet is, en akkoris azt gondolom, hogy necces tud lenni. Elég egy garázssorra gondolni, mire latod, hogy kb mivan, addigra kinnt a kocsi 75%-a.

Szóval ha lehet is, szeribtem nem kell erőltetni.

2023. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!