Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyet értesz-e azzal hogy az...

Egyet értesz-e azzal hogy az emberek kb. negyede alkalmatlan a közlekedésre?

Figyelt kérdés

Ezt abból gondolom hogy napi szinten, minimum napi 1, de van hogy többet is. Ezek között gondolok például arra, hogy a gyalogos áll a járda szélén, és van hogy 4-5 autó is elmegy mire valaki megáll, ezt úgy hogy a másik sávban már megállt egy autó. Volt olyan hogy az előttem lévő alig tudott megállni mert a gyalogos már a zebra negyedénél járt, és még neki állt feljebb szerencsétlen lány ment volna a dolgára az idióta nő meg mutogatott neki a kocsiból. Utána meg ahogy lekanyarodtak egy bevásárló központba láttam hogy röhögcsélnek egymással, úgy hogy előtte ha másodpercekkel később veszi észre a gyalogost lehet hogy örökre megnyomorítja.


Ezeket miért nem figyelik a rendőrök jobban, és miért nem büntetik szigorúbban?



febr. 14. 10:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Simán!
febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szolovjov ***** válasza:
80%
Egyetértek és a 25% talán még óvatos becslés is.
febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 bazaltkaroly ***** válasza:

Én is sajnos sok bolondot látok az utakon, de szerintem annyira nem rossz a helyzet. Meg kell jegyezni, hogy a negatív élmény jobban megmarad. Elmész ötven autó mellett az úton, és ha kettő balhere, akkor azt fogod megjegyezni. Például motorosokkal, biciklisekkel jó ezt a példát szemléltetni. Sok motoros van a városban, de ha egyet-kettőt szlalomozni, száguldozni látsz, akkor az esik le, hogy mekkora tahó társaság a motoros halmaz, ha meg találkozol egyel, aki normálisan halad, akkor megjegyzed, hogy itt a ritka példa. Azonban lehet, hogy nagy részük normális, és csak azt vetted észre, aki elmebajosan megy. Bicikliseknél szintén. Rengetegen tekernek az utakon, de ha egy szabályokat nem követővel találkozol, akkor azt jobban megjegyzed, mint azokat, akik a kerékpárúton haladnak, és tolva mennek át a zebrán.

Tehát én úgy gondolom, hogy ez a negyed nem pontos érték, és szerintem még alatta is vagyunk, de meg kell hagyni, hogy még így is közel vagyunk ahhoz a negyedhez.

febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Az életre alkalmatlan kb az emberek fele..Foglalkozom emberekkel egyfajta ügyfélszolgálat és olyan szinten siralmasan ostobák, hogy néha nem értem, hogy élték meg azt a kort amiben éppen vannak, hogy nem harapnak mellé a szendvicsnek. Valahogy a társadalom védőburka kontraszelektál és azok maradnak meg akik hülyék. Nincs logikus gondolkodásuk, nem ismerik fel az ok okozatot, jövőbe nem látnak, nulla a beleérzőkéességük, tehát, hogy más szemével lássanak helyzetet, szövegértelmezésük katasztrófa, és kommunikálni sem tudnak. Egyet tudnak nagyon, hogy ők a legokosabbak és hatalmas önérzetük van, nekik mindent lehet és csakazértis.

Na most ezek az úton is ott vannak nyilvánvalóan, és ezekkel a kiválló tulajdonságaikkal vezetnek egy 1-2 tonnás soklóerős vasat amivel bármikor kinyírhatnak másokat. Mindenkinek szerencsés utat! :)

febr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

#14 Szépen leírtad, én is ezt tapasztalom. Tényleg sokszor azon gondolkodom, hogyan tudják elvégezni a munkájukat, képesek-e megérteni mit várnak tőlük stb.

Talán rontott a helyzeten az internet, a közösségi média megjelenése. Olyan dolgokkal szembesülünk tömegével amikkel azelőtt jóval ritkábban, olyan oldalát ismerjük meg embertársainknak, amelyekről személyes beszelgetéseink során nem is gondoltuk, hogy létezik.

febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Igazából a közösség média rengeteget rontott, sok a frusztrált ember, kevés a tolerancia a másik felé. Csak a kocsiból van nagy szája.
febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%
Előtte is katasztrófa volt az emberek egy része, csak nem szembesültünk vele ilyen intenzitással.
febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A negyede? Inkább 10 emberből 8! Erősen alulbecsülted.
febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

És azt se hagyjuk ki, hogy az emberek elég nagy része még a gyalogos közlekedésre is alkalmatlan.

Úgy lelépnek a járdáról, hogy körül se néznek, mert fel se merül bennük, hogy jöhet egy autó, ami majd nem fog nekik megállni. Meg mivel a zebránál hozzá vannak szokva, hogy mindenki megáll nekik, ezért máshol is csak úgy ötletszerűen lelépnek, és sétálnak keresztül az úton. Fülük bedugva, nehogy halljanak valamit, közben a telefont bámulják.

Más, de szintén közlekedés: múlt héten mondta egy mozdonyvezető, hogy egy lány ácsorgott a peronon bedugott füllel, telefont bámulva. A mozdonyvezető hiába dudált, nem hallotta meg. A vészfékezésnek azért annyi értelme lett, hogy a lányt nem csapta szét, mint a híg fost, hanem csak félrelökte, és megúszta zúzódásokkal.

A másik alkalommal ugyanígy állt egy lány az érkező vonat ELŐTT az állomási átjárón, mert a másik vágányra várta a vonatát. A forgalmista az emeleti helyiségből látta, és ész nélkül ordítozott ki neki a hangosbemondón, és a lány csak akkor vette észre magát, mikor a forgalmista már csúnya dolgokat ordított. Mire a lány megsértődött, elnyafogta otthon, hogy mi történt, és az ügyvéd apuka nem kevert le neki egy nagyot, hanem bepanaszolta a forgalmistát a szidalmakért. Ahelyett, hogy megköszönte volna neki, hogy megmentette a lánya életét.

febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek. És gyalogosként és autósként azt is tapasztalom, hogy a gyalogosok fele nagy tahó a zebrán való közlekedésben. Egyáltalán szét sem néznek, pedig azért ha elsőbbségük is van, olyan területre lépnek,amin járművek közlekednek. Találkoztam rengeteg telefonáló,oldalra egyáltalán nem tekintő, egymással oda-vissza szaladgáló, játszó gyalogossal. Volt alkalmam kiszólni előttem a forgalmi sávban csókolózni megálló fiataloknak, hogy esetleg az útjukat folytatják vagy vetkőznek.Egyébként a zebrán haladó gyalogost miért nem büntetik ha telefonál? Nem vesz részt a közlekedésben? Tehát: Ez a kérdés azért nagyon kétoldalú.
máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!