Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki ezen röhögőfejezik, az...

Aki ezen röhögőfejezik, az miben látja a megoldást?

Figyelt kérdés

Épp olvasom, hogy hosszútávú terv, hogy el akarják bontani a Nyugati téri felüljárót. Erre valaki bekommenteli, hogy akkor a Lehel tér irányából a Deák tér felé haladó autók hogy fognak eljutni? Egy sávon és ezáltal hatalmas dugót generálva?

Erre ilyenkor többen is egy röhögőfejet tesznek "lájkjuk jeléül" kb ugyanúgy, mint amikor valaki ellenzi a Ferenciek tere alatti aluljáró betömését is, mert az is inkább növeli, mint csökkenti a dugót. Ez is kap jónéhány röhögőfejet.


Kérdezem én: a dugónövelő újítások miatt aggodalmukat kifejező bejegyzésekre akik röhögőfejeznek, azok miben látják a problémára a megoldást?


(A végletekig nem lehet száműzni az autókat a közutakról.)



márc. 20. 13:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
A bkv-s zötyögős világmentés után szerintem ragaszd magad az aszfalthoz meg locsolj le képeket, mint az elvtársaid ,az jót tesz majd, és minden szép lesz.
márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
62%

#30 Én hoztam hivatalos statisztikát, ami az igazamat állítja. Te is hoztál, ami szintén az én igazamat állítja. Továbbra is vergődsz. :D

"mennyi is a fizetésed?"

Nem értem, hogy ez miért releváns most?

márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

Pont nem az igazadat támasztja alá a statisztika amit írtam, sokkal alacsonyabb az autózás co-ja mint az összes többinek.


"Mivel a teljes közlekedési ágazat a teljes kibocsátás 21%-át, a közúti közlekedés pedig a közlekedésből származó kibocsátás háromnegyedét adja, a közúti közlekedés a teljes CO 2 -kibocsátás 15%-át teszi ki. "


Gyengébbek kedvéért: A 85%-át nem az autó okozzák! Főleg nem az európai euró szabványos,alapvetően kis köbcentis 1,0-1,6 alacsony fogyasztású autók amivel teli vannak az utak. Lehet menni usa-ba v8-ast lesni,vagy fejlődő országokba reklamálni ahol a katalizátor mint olyan nincs is


Tanárbácsinak képzelted magad velem szemben, azért volt a fizetés kérdés de a bkv-s csövesnek sincs sok , ha nem tellik benzinre :D Akinek tellik az 1000ft/literért is venni fogja.

márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
A #28-as válasz kicsit érzelmektől fűtötten van megfogalmazva, de alapjában én is egyetértek azzal a nézőponttal hogy az EU-nál csak amiatt jönnek ki az autók "bűnbaknak" hogy a globális emissziós statisztikák agyon vannak manipulálva. Mivel senkinek nincs nemzetközi jogosítványa ezek mérésére és ellenőrzésére, pláne országszuverenitásokon átívelő szankcionálásra, így a világ többi részét illetően csak sötétben tapogatózik mindenki. Közben meg a legnagyobb ipari szennyezők (USA,Kína,India,Oroszország) röhögnek a markukba és köszönik szépen az EU-nak hogy az tökön lövi magát az önkéntesen meghozott zöld paktumos tervei erőltetésével.
márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

#33

"Pont nem az igazadat támasztja alá a statisztika amit írtam, sokkal alacsonyabb az autózás co-ja mint az összes többinek."

Ahogy megnyitod a linket, ott a grafikon, ahol az autókat - pontosabban az utazásra használt autókat - hozzák ki a legtöbbre. És Alatta egyből ott a magyarázat, csak ugye angolul kéne érteni.


"Tanárbácsinak képzelted magad velem szemben, azért volt a fizetés kérdés de a bkv-s csövesnek sincs sok , ha nem tellik benzinre :D Akinek tellik az 1000ft/literért is venni fogja."

Igen, mert módosabb emberek nem szoktak tömegközlekedéssel járni, vagy biciklizni. Csak a kisebbségi komplexusos, pici szerszámmal megáldott magyarokra jellemző, hogy kompenzálni kell. Te az anyagiakkal próbálsz fölényt teremteni az embereken, pedig inkább az értelmeddel kéne. Szomorú.


#34 Attól, hogy India meg a többi fejletlen ország szétszemeteli a levegőt, még mi, mint EU-s, progresszív ország (bár azok lennénk), cselekedhetünk máshogy. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a szomszéd kis faluban sokan törnek be házakba, ezért én is így teszek, mert ha nekik lehet, akkor nekem is. A felméréseknek van alapja, és nem lenne értelme manipulálni, mert az EU egyik legnagyobb pénzforrása, az autóipar, így pont ellenkezőleg kellene csalni az adatokkal.

márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
40%

#35: „Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a szomszéd kis faluban sokan törnek be házakba, ezért én is így teszek”


Nem, ez egyáltalán nem olyan. Ha nem vetted volna még észre, a "progresszivitásnak" hatalmas ára van, amibe egész ágazatok gebedhetnek bele a nagy semmiért cserébe. A Green Deal kinyírja pld. az EU-s mezőgazdaságot és élelmiszeripart, helyet csinálva ezzel a dél-amerikaiak vagy ukránok termékeinek, akik nyílván magasról tesznek a szigorú eu-s szabályokra és akkor oda jutunk el hogy globálisan semmivel nem lettünk zöldebbek.

Az autóipart meg ne is mondd mert a zöld ámokfutást éppenséggel ők (és az autósok) szenvedik meg a legjobban. A klímapánik kirobbantásának az EU részéről őrült kapkodás és totálisan ellentmondó és pazarló intézkedések lettek a következményei. Csodás lesz majd 10 év múlva hogy az új elektromos autók 80%-a kínai lesz, biztos lehetsz benne hogy papíron nyílván mind zéróemissziós :D

márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

#35 Igen hatalmas ára van, de erre úgy kell gondolni, mint egy hosszútávú befektetésre. Most összébb kell húzni a nadrágszíjat, és gátolni a dél-amerikai, és ukrán behozatalt (az utóbbit jelenleg a háború miatt nem teszik, az más történet). Szabályozni kell, hogy mit, honnan és hogyan hoznak be.

Lehet most nehezebb így, de cserébe a jövő szebb lesz. Ha ezeket a lépéseket nem tesszük meg, akkor fölösleges 10 évről beszélni, mert lehet, hogy addigra már részben élhetetlen lesz a bolygó. Már most látszik a fogyasztói társadalom egészségtelen utóhatása. A globális felmelegedés miatt már most érződik, hogy egyre forróbb minden nyár, és egyre kevesebb a hó télen. A kilencvenes években még emlékszem, novembertől, január végéig fehér volt minden. Most örülünk, ha decemberben esik két szem hó. Ha ezek nem mondanak semmit, akkor itt hatalmas ignoranciával van dolgunk. Ajánlatos elolvasni néhány könyvet.

márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!