Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a gyalogos már le lépett a...

Ha a gyalogos már le lépett a zebrára, de én átmentem előtte, akkor milyen problémam lehet?

Figyelt kérdés
Tudom figyelmetlen voltam és mindnekivel előfordul.?!

márc. 25. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Van ahol belefér éppen.

Tudok olyan kereszteződést ahol hosszú zebra van és az egyik oldalát nem lehet belátni, ha mész, de szerencsére pont a 2 ellentétes oldalán haladnak akkor. Ha ott kilép és te átmész nyílván nem katasztrófa, mert takarásból lépett ki, hiába mész lassan, nem látod. Ha kilépett észre veszed, akkor megállnak. De nyílván a forgalmat se tarthatják fel, hogy 20al menjen az autó, hogy van-e ott valaki.

Rövidebb zebránál lehet necces a helyzet, de ott is beleférhet.

A gyalogosoknak is hivatalosan körülnézés után lenne szabad csak átkelni a zebrán és nem vakon. Ezzel evidens az is, hogy ő látott, látta hogy nem lassítasz és szerinte így jó volt a szituáció, hogy nem kellett hogy megállj a biztonságos átjutásához.

márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MGéza ***** válasza:
88%

Kamera látta, sérülés volt? Ha egyik sem, akkor semmi.

Figyelmetlen voltál, mindenkivel előfordul? Hát ha megsérült volna valaki, akkor ez bizony elég rossz védekezés.

márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
börtön
márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Ha kamera is van, akkor ha jól tudom ez nincs benne a objektív felelősségvállalásban, tehát utólag le is tagadhatod.
márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

A gyalogost a kijelőlt gyalogátkelőhelyen zavarni SEM szabad. De ha előtte mögötte úgy haladsz, hogy nem zavarod, akkor szabályos.

Mi számít zavarásnak? Ha nem mer lelépni (de szándékában áll), megtorpan az úttesten, lassít, visszalép stb. Tehát szépen egyenletesen halad, és taposod le sem a ciője orrát, sem a sarkát, akkor nem lehet gond.

Csak hát a dolog természetéből adódik, hogy szép dolog a KRESZ-ben megfogalmazott viselkedés a gyalogosra nézve, de nagyon nagy képességbeli eltérések lehetnek. És erre is számítani kell. Mint pl. az az idős nő, aki a zebrán látta, hogy gyorsan jön a teherautó, de nem megállt, hanem szaladni kezdett.

Akkor cselekszel helyesen, ha biztosra mégy. A többsávos széles úton a túloldalon éppen csak lelépett előtt simán elmehetsz.

márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ hol lépett le. Itt két sávos úton balra kanyarodnak zöld lámpánál. Ha te pont a másik oldalról indulsz, simán bekanyarodnak a zebrára és elmennek előtted. Nem mindenki, de megesik. Nem tudok róla, hogy ebből vahala baleset lett volna.
márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha senki nem látta, akkor semmi. Pesten az autósok többsége sosem áll meg a zebránál, mégsem büntetik agyon őket.
márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megúsztad. Tanultál belőle továbblépsz kész.
márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Semmilyen. Tegnap elütöttek a zebrán, vérző szájjal, sérült bokával ültem a füvön, szemtanu is volt, kijött a rendőrség, és kb azt javasolták h mondjuk le a mentőt, és vigyen be a sofőr, -szóval totál megúszta én meg baromi rosszul érzem magam, hogy tegnap hagytam hogy ez így legyen. Most reménykedhetek hogy 6 hét bokarögzítő és utána gyógytorna után nem lesz további komplikáció a bokámmal.
márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a megnyugato valaszokat! Utolsonak j9bbulast kivanok sajnalom a tortenteket! :( a 3. Meg viccelodjon mashol...
márc. 28. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!