Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszélyes autót vezetve...

Veszélyes autót vezetve pörgős zenét hallgatni?

Figyelt kérdés

Mert azt vettem észre, bár nem biztos, hogy így van.

De, ha berakok valami pörgős zenét, mondju valami autóversenyzős zenét, ami megy a filmekbe a verseny alatt.akkor ha azt hallgatom, úgy érzem, hogy nyomni kéne neki.

De, ha berakok valami relaxációs zenét, valami nyugisat, nyugtatót, akkor alig nyomom a gázt, és folyton előzgetnek.

Akkor úgy érzem, nem kell sietni sehova.

Szóval e zene kihat a vezetési stílusra?


2011. jún. 21. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, ez velem is így van:D jó zenénél tolom neki mint állat:D relax zene meg nincs:D
2011. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

főleg mikor ez megy!! ( sok balesetmentes, élvezettel teli vezetést kívánok mindenkinek )


http://www.youtube.com/watch?v=2yTw-d9Po3k&feature=related


Goooo, tövig nyomom be a pedált,

Nem látok nem hallok, nem tudom hol a határ

Gázt! Hadd menjen, ami a csövön kifér

Az veszít, aki lassít, aki gyengébb, aki fél

2011. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel hogy a zene az ember természetét/tudatát/döntőképességét/idegrendszerét azon per pillanatban megváltoztatja!


EZ olyan: ha szomorú az ember elkezd hallgatni kicsit lassúbb zenéket utána egyre pörgősebbeket és rá 1órára az ember egyből kicsattan a jó kedv-től! ;)

2011. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyílvánvaló módon, hiszen a zene hat a kedvedre, az agyadra, és az agyad irányítja a vezetésed. Egyébként épp a múltkor itt a GYK-n írt egy srác egy olyan kísérletről, hogy embereket megkértek tartsák az 50et, majd letakarták a km órát és különböző zenéket játszottak le nekik vezetés közben. Gyors zenénél mindenki gyorsan hajtott, legalább 60-70el. Az 50et nagyjából a raggea és a jazz műfaj fedi le. Én otthon nagyon szeretek pörgős zenét hallgatni (goa, techno, armin féle trance, dnb, breakbeat) de a kocsiban kifejezetten kerülöm ezeket. Úgy érzem hogy valaki hajszol és az nem jó. Szeretek nyugodtan vezetni, és utálok gyorshajtani, márpedig ezek a zenék belevisznek a rosszba.
2011. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötözködni meg okoskodni akarok és bizonyára mindenki tisztában van azzal,amit mondok.Szóval,én igyekszem a "belső hangjaimra" hallgatni azért,hogy ahhoz igazodva vezessek,amilyen passzban vagyok.Tehát nem a zene(ha hallgatok közben)határozza meg a kedvemet,hanem a kedvem a zenét.Én észrevettem magamon azt,hogy vannak olyan zenék,amik igazodnak a gondolati ritmusaimhoz.Tehát,ahogy pillanatról-pillanatra frissülnek a feldolgozott információk,de egyvalamit bizton állíthatok.Ha igazán nyomom neki,és azzal vagyok lekötve,hogy 150-nel még veszem-e a kanyart,ahol jöhetnek szembe és a sávomban kell maradnom vagy ugyanúgy a sávomban kell maradnom,de a kanyar után traktor vagy biciklis van előttem,vagy előz valaki velem szembe a kanyar után és a lehetséges esetekre ki kell dolgoznom egy mechanizmust,ami csettintésre megvalósul,mert megvalósítható,na olyankor marhára nem érdekel a zene.Szóval én így állok hozzá,de lehet csak azért,mert az adrenalinnál semmi nem pörget jobban.
2011. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez bárhogy lehet- van úgy hogy a hangulatod határozza a zenét és van úgy hogy a zene határozza a hangulatod!


Amúgy ez attól is függ hogy hallgatod a zenét: Háttérrádiósként "hallgatod" a zenét(háttérzajt csinálsz hogy ne legyen csend) vagy azért mert jó kedved van és a vezetésre is DE... a zenére is figyelsz közben!

2011. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyílván,de ezt nem érdemes szerintem az autóvezetésre szűkíteni,hiszen a zene az ember számára egy hangulatbefolyásoló ingerhalmaz.Ugyanakkor ez jellem kérdése is,mert az érzelmi típusok jobban hajlanak erre,míg a flegmatikus(racionális) embereket nem igazán lehet kizökkenteni az érzelmi világukból.
2011. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk így van!!!! Ez is ember függő!!!
2011. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!