Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autosnak es egyeb jarmuvel...

Az autosnak es egyeb jarmuvel kozlekedonek meg kell allnia zebranal es at kell engednie a gyalogost?

Figyelt kérdés

2012. jan. 9. 20:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen..

Ezt én nem tartom szerencsésnek a HAZAI KÖZLEKEDÉSI KULTÚRA mellett.. Igen sokan csak a jogukat ismerik, a (kölcsönös) udvariasságot, mert más országokban sokkal több van, nem.

De ezzel kell együtt élni, és megállok, ők meg sokszor úgy "hézagosan" szivárognak át a zebrán és így tovább..

2012. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyalogos, nem kell megállnia, de olyan sebességgel kell megközelítenie a zebrát, hogy az esetleg átkelni szándékozó gyalogosnak meg tudja adni az elsőbbséget, akár megállással is.
2012. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező megállnia, csak elsőbbséget kell adnia a gyalogosnak. Ha ehhez elég lassítania, az is jó, de feltétel, hogy eleve úgy közelítse meg a zebrát, hogy elsőbbséget tudjon adni (vagyis nem húzhat keresztül rajta 110-zel, körültekintés nélkül). Viszont ez itthon nem szokás, mert természetesen minden autós a világ legfontosabb embere és egyedül neki kell sietnie, mindenki más ráér, így a gyalogos is, de ő pont nem.
2012. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
csak abban az estben kell meg állni ,ha egyértelműen jelzi ,hogy át óhajt menni a gyalog átkelő helyen,ez pedig akkor lép életbe, ha le lépet a járdáról! DE itt már kötelező meg állni és elsőbbséget adni a gyalogosnak!
2012. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
˝A szándék is elsőbbség˝.Magyarul amennyiben a gyalogos érvényre juttatja szándékát a kijelölt gyalogátkelőhelyen való átkelésre,a járművezető köteles megállni és elsőbbséget adni.
2012. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sose akarnak megallni elottem de ma mar a masodik alkalom volt hogy meg kellett allniuk. Ket kocsi elszaguldott elottem a harmadik ele meg leleptem a jardarol. Majdnem elutott es annyira hirtelen lassitott hogy szerintem a mogotte levok is megijedtek. Meg persze en is. Aztan az arcaba mosolyogva megkoszontem neki hogy atengedett. Lehet tobbet nem csinalok ilyet mert meghalok
2012. jan. 10. 07:28
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy igen buta Kresz-szabály! Én Hévízen vagyok minden nap:ott tartsd be! A németek a 'zebránál',a járdán állva várják meg egymást...Márpedig,ha ott áll,meg kell állnod,hogy átmehessen! Megállok.Intek-menjen:ők meg bambán néznek széttárt karral-hisz ők csak ott várakoznak...???Deni-papi
2012. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
21.14 es vagyok ,nem kell megállni a zebra előtt,csak azért mert állnak a járdán ,még Hévízen sem !! csak ha le lép!!
2012. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én át szoktam engedni majdnem minden esetben ha már a gyalogátkelőhely előtt várakozik. De nem kötelező.
2012. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

" ˝A szándék is elsőbbség˝.Magyarul amennyiben a gyalogos érvényre juttatja szándékát a kijelölt gyalogátkelőhelyen való átkelésre,a járművezető köteles megállni és elsőbbséget adni."


Kacsa. Volt egy ilyen kreszmódosítás tervzert de szerencsére nem fogadták el. A sajtó elkezdte terjeszteni ezt a baromságot. a gyalogos akkor mehet át a gyalogos átkelőn, ha meggyőződött a veszélytelen áthaladás lehetőségéről. Az elsőbbsége meg akkor adódik ha már megkezdte az átkelést. Lámpás kereszteződésnél más a helyzet, akkor a lámpa irányítja a forgalmat. Tehát nem tehet olyat a gyalogos, hogy szétnézés nélkül futólépés... meg olyat se hogy ácsorog, kivárja amíg az autó odaér és akkor lép le...

2012. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!