Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autós elsősegélycsomag...

Az autós elsősegélycsomag csak pénzbegyűjtés?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 18:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha megnéztek egy autós elsősegély csomagot, szinte semmi sincs benne. Céges elsősegélynyújtó vagyok, terepen dolgozunk, gyakran lakott területtől több tíz kilométerre és én ugyanabba a dobozba pakolok mint ami a "B" kategóriás elsősegélycsomag.


Nekem belefértek a következők:

Kötszerek (majdnem annyi mint az autósban)

Lidocain

Érszorító

Gumikesztyű hat pár (az autósban egy pár van)

sebvarrótű (több) + cérna (több féle)

véralvadásgátló

jód

betadine

vérzéscsillapító

Andaxin (nyugtató)

Algoflex (fájdalomcsillapító)

szódabikarbóna (gyomorra)

ecet (csípésekre)

tű + fecskendő

diclofenac (derék, izületre)

strepsils (torok)

és még egy kis 100ml napolaj is



Ezzel szemben mi van az autós csomagban? Kb annyi, mintha lenne papír zsebkendőd meg jódod és rajtad egy póló (háromszögletű kendő). Ez egy vicc? Mert ezért ugyanis 5-50 ezerig lehet fizetni (úgy értem ennek hiánya esetén) viszont az én mindenre felszerelt céges csomagom egy rendőr sem fogadná el, az autóban kell még tartanom egy semmirevaló csomagot is. :D

2012. máj. 2. 18:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen csak az!

Azt még megértem hogy kötelező ,de azt nem hogy mi jár le benne? A fásli a jód esetleg az olló?? Tiszta nevetség.

Amúgy a rendőröknek ki van adva hány büntetést kell begyűjteniük. De mivel egyre kevesebb már az autós és mindenki szigorúan betart minden szabályt így már nem tudnak a fakabátok mit kitalálni hol húzzanak le. Ilyenkor születnek ezek az idióta ötletek.

Haverom például azért akarta a rendőr megbüntetni mert nem volt (Tartalék kerékcsavarja a kocsiba)..

2012. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem az. Életet menthet, de ezt épp te tudod a legjobban. Miért lenne akkor pénzbegyűjtés?


A tartalmát illetően pedig gondolj csak bele, az egyszeri autós az általad felsorolt cuccoknak a felével nem tudna mit kezdeni, ráadásul a legfontosabbakat sem biztos, hogy gyorsan elő tudná halászni, ha tele lenne zsúfolva a doboz mindenfélével.


Inkább az a vérlázító, hogy - ha egyáltalán igazak a hírek és nem csak az érintett csomaggal kereskedők nyomtak egy jó kis hoaxot a forgalom fellendítésére - a rendőrség elkezdett rámenni a lejárt dobozokra.


Az pedig, hogy a profi doboz mellett is ott kell lennie a magamfajta mazsoláknak való autós egységcsomagnak, furcsa, de szerintem csak simán nem gondolt a jogalkotó arra, hogy valaki munkájánál fogva használ ilyet, de nem betegszállítón vagy esetkocsin dolgozik.

2012. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az. A mértékét tekintve főleg. Egy gyorshajtást, ami balesetveszélyes, 30.000-ért büntetnek, a vezetés közbeni telefonálást, biztonsági öv be nem kötést simán elnézik a rendőrök, és bár pontos statisztikát nem tudok mondani, de az autósok nagy-nagy része balesetmentesen közlekedik, tehát (mint pl. én, és a megkérdezett ismerőseim 100%-a) a dobozt a lejárta után kibontatlanul dobják el. Az 50.000 forint brutális büntetés, főleg úgy, hogy országos hiány van az elsősegély dobozból! Kiváncsi lennék, hová folyik ez a bevétel.
2012. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Valakik nagyon sok pénzt gyűjtenek vele, de nem csak a rendőrök, az biztos. Mikor kitört ez a mizéria, megnéztem, az autómban levő doboz tartalma mikor jár le, nem is tudtam, hogy ennek van szavatossági ideje. Vigyázat, az olló különösen hamar romlik!

Szóval lejárt tavaly júniusban, azelőtt is, azóta is balesetmentesen vezetek, de hát ha kötelező, akkor kötelező gondoltam, veszek. Egész Debrecenben (Magyarország 2. legnagyobb városa elvileg, a kocsimban levő csomagot a közeli Hajdúböszörményben állították össze) nem lehet kapni, de megértően mosolyognak az eladók, hogy "majd lesz". Azt mondták egyébként 1.900 forint egy ilyen. Aztán most szombaton, az egyik gyógyszertárba érkezett nem kevesebb, mint 3, azaz három darab elsősegélycsomag, amit persze hamar elkapkodtak. 3.700 forint per darab áron. 1.900 = 3.700?!

2012. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én pont egy ilyen gyárban dolgozom. tényleg nagy a felhajtás most ekörül, szinte mindenkit átvezényeltek ilyen elsősegélydobozokat gyártani. a szavatossági idő pedig csak arra való, hogy a gyártó ne vállaljon felelősséget, hiszen ez idő alatt (5 év) a benne lévő anyagok károsodhatnak, ami baleset veszélyes is lehet. nyilván az esetek 99%-ban semmi gond nem lenne viszont a gyártó inkább elhatárolja magát az esetleges bakiktól.
2012. máj. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bajer ***** válasza:
Egyszer falusi jard igazoltatott, megnézte az elsősegélycsomagot ami volt vagy 10 éves és nem volt már leplombálva. Mondta, hogy 20 000ft lenne ezért a büntetés, de cseréljem minél előbb és nem bírságol. Nagyon rendes volt, másnap cseréltem a dobozt 3000-ért.
2013. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!