Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik a szabályta...

Miért nem büntetik a szabálytalankodó gyalogosokat, bicikliseket, autósokat? Életveszélyesen közlekednek!

Figyelt kérdés

Magam is járok biciklivel, de amit művelnek, az szörnyű!

A gyalogosok körbe sem néznek, mennek keresztül az autó és bicikliúton, kilépnek az autóútra, vagy épp az út közepén sétálnak! Láttam egy nagymamát, aki az unokáját kézen fogva húzta az autóútra, de nem volt sehol zebra, körbe se nézett!


A biciklisek meg rendszerint azt hiszik hogy a piros lámpa rájuk nem vonatkozik. És még csak nem is biciklis futárok, akiknek sietni kell. Sötétben kivilágítatlanul száguldoznak, nem csak bicikliúton, hanem járdán meg autók közt is! Aztán majd csodálkoznak ha elütik őket.


Nem beszélve az autósokról, akik rányitják az ajtót a biciklisekre, meg szintén körbenézés nélkül kisétálnak az útra, hogy beszálljanak. A biciklis mivel nem nagy jármű, olyan nekik, mintha nem is létezne, gond nélkül rád kanyarodnak, akár záróvonalon keresztül is, másik hobbijuk, hogy a záróvonalas biciklisávon állnak le vásárolni, kiteszik az elakadásjelzőt, és akkor már "nem szabálytalankodnak".


Rengeteg olyan eset van, amikor kénytelen vagyok kikerülni ezeket a szabálytalankodókat, de van hogy nincs is hely a kikerülésre, megállni képtelen vagyok, puszta szerencsén múlt, hogy nem volt balesetem.

Én mindig viszek sisakot meg fényvisszaverőt, világítást, de így sem érzem magam biztonságban!



2012. máj. 5. 07:19
1 2
 11/11 Bandris válasza:
100%

Legnagyobb probléma az az hogy nemcsak a bicajos kultúra de az autós kultúra sincs jelen kis hazánkban. Én vidéken élek egy kis faluban a Román határhoz közel. Csak annyit mondanék hogy drága kerékpáros ha az utat használod legyél tisztába a kresszel, kedves autós tőled pedig egy kis türelmet kérek amíg az új generáció talán már képes lessz egy kis előzékenységre.

Alapvető probléma a hozzá állásal van. Javasolnám hogy az Álltalános Iskolákban csak heti egyszer ismertessék meg a porontyokkal hogy a bicajos épségben haza akar érni, az autós pedig büntetlen előéletű akar maradni. A gyalogost meg sem említem mert ha ez a kettő okul akkor már agyalogossal sem lessz baj!

2012. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!