Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetett már meg rendőr...

Büntetett már meg rendőr azért, mert előre kötötted be a gyermekülést, előre néző gyermekkel?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mert hátrafelé kötöm be elöl a gyereket, és nem a kresz miatt, hanem mert életveszélyes.
2013. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
ha van légzsák utasoldali de nem lehet kikapcsolni,és szemböl robban a gyermek arcába....nem kell ecsetelnem....kresz elöírja,bünzezés ..veszélyezteti a gyermeket aki nem úgy szállitja ahohy kell
2013. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem mert tisztában vagyok vele, hogy milyen veszélyekkel jár és soha nem kötném be így a gyereket. Vagy háttal, vagy hátra, mindent az előírásoknak megfelelően. A szüleim is mindig így csinálták és megtanították a szabályokat. (Remélem a biztonsági övet nálatok is használja az egész család.)

Miért nem tudod hátra bekötni?

2013. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a szabályokat a saját és mások testi épsége miatt kell betartani, nem pedig azért, hogy ne büntessen meg a rend éber őre...
2013. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Na miért nem tudod szabályosan bekötni? Persze ha emiatt meghalna vagy súlyosan megsérülne egy balesetben, az mindenki hibája lenne csak a tied nem. -.-" A közlekedési szabályok azért vannak, hogy megvédjék az embert, nem szórakozásból lettek kitalálva.

A tv-ben is sokszor mondják, hogy mekkora tragédiák történtek, de azt kifelejtik, hogy sokszor nem lettek volna halálosak a balesetek, ha rendesen használják a biztonsági övet, rendesen kötik be a gyermekülést és abba becsatolják a gyereket. (Túl sokszor látni, hogy ugyan ülés van, de a gyerek nincs belecsatolva, vagy az nincs becsatolva az övvel. Általában arra hivatkoznak a szülők, hogy ordít a gyerek ha be akarják csatolni. Nos nálunk egyértelmű volt, hogy az első dolog az öv bekapcsolása, és a tesómnak volt egy olyan időszaka mikor ellenezte, de akkor anya közölte hogy vagy engedi magát bekötni, vagy itthon marad/megy ahogy akar, és akkor befejezte a hisztit.)

2013. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nekem is van két gyermekem, rendesen bekötöm őket, a megfelelő helyre.

A kérdést azért tettem fel, mert láttam mások autójában előre kötött üléseket, volt olyan hogy két gyermek is elől ült az anyuka mellett. (Olyan személygépkocsiban mint pl.a Fiat multipla.)

2013. márc. 1. 17:57
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Akkor bocsi! Tényleg szörnyű, hogy ezekre nem figyelnek oda.
2013. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem "büntet" meg a rendőr, még csak nem is bírságol, mert úgy is szabályos! Jó pár éve (ha jól emlékszem 2008-ban változott a KRESZ ezen része!


"A kérdést azért tettem fel, mert láttam mások autójában előre kötött üléseket, volt olyan hogy két gyermek is elől ült az anyuka mellett. (Olyan személygépkocsiban mint pl.a Fiat multipla.)"


Ne mkezdem megint idézgetni a KRESZ ide vágó sorait, és magyarázni mondatonként, de még a multiplás is szabályos volt!

2013. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kérlek mégis idézd már, mert nem találtam rá elsőre, csak ezt találtam:

2010 jan. 1-től változás:

Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell...

2013. márc. 1. 19:26
 10/18 A kérdező kommentje:

Kresz-Fórum:

Első ülésen gyermekülés csak háttal szerelhető be, és csak ha nincs légzsák, vagy kikapcsolták azt.

3 évnél fiatalabb gyermekek gyerekülés nélkül tehergépkocsikban sem szállíthatók.

2013. márc. 1. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!