Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Attól függetlenül, hogy az én...

Attól függetlenül, hogy az én hibám lett volna, a másik autós is "pofátlan volt", nem?

Figyelt kérdés

Ketten mentünk a főúton, én elől ő mögöttem, előttem egy csatorna körbe volt kordonozva, szemből jöttek (sokan), de még elég messze volt a legelöl haladó,hogy némi gázadással bőven befejezzem a csatornafedél kikerülését.(sőt, a mögöttem lévőnek is lett volna rá ideje)

Így is tettem, gázt adtam, és indexeltem majd mielőtt sávot váltottam volna belenéztem a tükörbe és láttam,hogy a mögöttem érkező kicsivel előbb már megkezdte az előzésem/kikerülést azonnal levettem az indexet, és lassítottam, ő viszont szintén lassított, és villogott,hogy menjek, újra gázt adtam és indexeltem így sikerült a kikerülés.

Balesetveszélyesnek ítéltem meg a helyzetet, és végül is nem követtem el hibát mert csak indexeltem, és észlelve,hogy ő már előz azonnal le is vettem az indexet (nem tértem át) aztán meg mégis hagyta,hogy menjek, bár átfutott az agyamon,hogy most már inkább állóra fékezek a csatornafedél előtt, de mivel ő is eléggé lelassított végül bevállaltam.(a villantás biztos,hogy elsőbbségadást jelentett, nem pedig figyelmeztetést ,mivel nem tértem át! -azért nyomatékosítok mert tudom,hogy a kedves válaszolók szeretik kiforgatni a kérdést)

Ha bementem volna elé tudom,hogy én vagyok a hibás mert ő már előbb megkezdte az előzést, viszont azért tartom illetlenségnek tőle mert gondolhatta,hogy nem fogok átgázolni a kordonon, meg látta,hogy felgyorsítok és azután kezdett előzni (már a hátsóajtómnál járt az autója orra mikor észrevettem)

Az is biztos,hogy előbb gyorsítottam és ő aztán előzött, mert még belenéztem a belső tükörbe,hogy mit csinál mögöttem és csak aztán nyomtam gázt (és nem volt rám tapadva sem)


Remélem minden részletre kitértem, és érhető is amit írok.

A lelki békém érdekében tettem fel a kérdést, ugye hiába én viszem a balhét és a kutyát sem érdekli ,hogy én mit csináltam, ha bemegyek elé akkor is minimum rávarrhatom azt,hogy egy köcsög volt?(illetve köcsög lett volna ha ütközünk, így viszont korrigálva lett)


2015. jún. 1. 14:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Az én kocsim egy 2.5-ös Omega az övé meg 645i BMW volt, ezért történt minden olyan gyorsan.(tehát,hogy így utolért, és előzött)
2015. jún. 1. 14:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ő motivációját nem fogjuk megtudni soha. Egyébként ha akkor ért utol akkor simán lehet (mivel nem kicsi autó az Omega) kitakartad a kordont és meg akart előzni, mert szemben még messze voltak. Másik lehetőség, hogy látta a kordont és te kimentél ő meg tapadt, hogy szintén átérjen a szembejövők előtt. Ha összementek érdekes lett volna, ki kezdte előbb a manővert, amit nem lehet 100%osan megállapítani
2015. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy munkagép is állt az út szélén, azt is kerülni kellett volna, azt meg kizárt,hogy nem látta, de a csatorna miatt teljes sávváltás volt.

Ami azt illeti, én úgy gondolom,hogy ő kezdte előbb, mivel mikor én a tükörbe néztem ő már a másik sávban volt az autó 3/4-ével, én pedig csak indexeltem, de az lehetséges,hogy ahogy én indexeltem ő akkor lépett a gázra, egy 4500-ös motorral lehet pont annyi idő kellett a sávváltáshoz mint nekem lenyomni az indexkart, így bár én sem tudom mi lett volna a végkimenetel, de az gondolom egyszerűbb lett volna rám varrni (talán jogosan,talán nem).

Viszont én sosem előzök pl olyan autóst aki előtt kerékpáros halad, mert számítok rá,hogy ki fogja kerülni, és akkor nem férünk el, abból meg semmi jó nem sülhetne ki.

2015. jún. 1. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából a te figyelmetlenséged volt, mivel index előtt és után is meg kell győződni arról, hogy szabad a pálya, és csak akkor megkezdeni, a manővert.

De örülj, hogy nem lett gáz.

Sajnos olyan világot élünk, hogy hiába rakom ki az indexet, a mögöttem lévő nem veszi azt tudomásul, így bele kell nézni a tükörbe.

Hiába te indexeltél előre, ő már megkezdte a manővert, így elsőbbsége neki van. Erkölcsileg neked van igazad.

2015. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4-esnek igazat adok. Ha már megkezdte az előzésed, akkor neki van elsőbbsége.

De igazából nem is a sarkos kreszre akarok kitérni.

Bárkivel előfordulhat, hogy nem arra gondol egy adott szituban mint a másik pilóta. Ahogy értelmezem a sztorit, a BMW csak később vette észre, hogy mi a pontos helyzet. Abból kiindulva, hogy villogot és lassított, nekem az jön le, hogy így próbált segíteni, ha már ilyen szerencsétlenül jött ki a helyzet. Nem feltétlenül érzek ki rossz indulatotebben az esetben.

2015. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez egy egyszerű helyzet ! időben kell jelezni az irányváltás szándékát és minden megy mint a parancsolat! Bmv azt is ember vezeti, és volt már + élményem bmv-sel
2015. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt itt nagy baj, hamar megértettétek egymást. Szerintem a BMW-s csak simán előzni akart, és utána vette észre, hogy neked is akadályt kell kerülnöd, ezért elengedett, és megértette hogy elé húztál. Máskor kicsit jobban kell figyelni de alapvetően nem volt itt nagy gond.
2015. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!