Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok! Mit gondoltok azokról...

Autósok! Mit gondoltok azokról a gyalogosokról, akik a zebránál beszélgetnek!? (nincs jelző lámpa).

Figyelt kérdés
Annyira utálom őket, most döntsék már el hogy át akarnak kellni a zebrán vagy csak diskurálnak. Be kéne tiltani a megállást a zebránál nekik.
2016. szept. 25. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En mar eleg sok eve vezetek, es talan 2x fordult elo hogy beszelgeto gyalogos tevesztett volna meg. Meg kell allni, es ha latod hogy nem indul el akkor mesz tovabb.
2016. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Az önmagában nem zavaró, ha beszélget vagy mással van elfoglalva - ellenben ha nem veszi fel velem a szemkontaktust és nem is nézi, hogy lassítok/megállok neki, illetve mutatom, hogy tessék menni, az igen. A világ végtelenjébe belemeredő ürestekintetű, benyugtatózott zombik e miatt szerintem zavaróbbak.
2016. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit engem is zavarnak, de ha megállsz és nem indulnak el, egy rövid dudaszó valamelyik irányba úgyis odébbtereli őket, észreveszik magukat. Nem egy gyakori jelenség, szóval kár ezen idegeskedni.
2016. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem is állok meg, csak ha látom hogy tényleg már indul, és a lába az úton van. Én amúgy a 60-70 év körüli konok vénasszonyokat utálom, akik feszitve mennek át, és olyan lassan, hogy 5 percet kell álljak, hogy átmenjek. A múltkor az egyik csak akkor indult meg, mikor olyan közel gurultam hozzá, hogy a rendszámom a szatyrát érte.
2016. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Azt, hogy aki szabályosan közelíti meg a zebrát, annak tök mindegy, hogy a gyalogos mit csinál a járdán. És teljesen nonszensz, hogy a gyalogosok számára a járdán megállási tilalom legyen csak azért, mert egyes autóvezetők nem bírják elviselni, ha két ember beszélget egymással.

Az utolsó válaszolónak pedig csak annyit, hogy az elsőbbségadási szabályok megsértése csak szabálysértés, de a szándékos közúti veszélyeztetés viszont már bűncselekménynek minősül. Szóval jobban teszi, ha ha nem erőlteti a gépjárművezetést, amennyiben arra alkalmatlan...

2016. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudom jól, ne félj, nem vagyok alkalmatlan.

Tehát gondolom te az a típus vagy, aki minden egyes átjárónál 30-al megy, még ha nincs is senki a környéken. Nincs is ezzel semmi gond, csak akkor ne szólogass be.

2016. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

Nem beszólogatás. A gépjárműhasználatnak vannak bizonyos feltételei. Ezek közé tartozik a közlekedés szabályainak betartása is -jelen esetben a gyalogátkelőhely megközelítésének szabályai. Akinek ez nehézséget okoz, annak nem kötelező gépjárművet vezetnie -legalábbis én még nem hallottam olyat, hogy valakit köteleztek volna arra, hogy autóval kell közlekednie akár akarja, akár nem.

Persze nem szabad elfelejteni, hogy kis hazánkban az állampolgári szabálykövetés nem tartozik a nemzetre jellemző tulajdonságok közé; a gyakorlatban mindenki megy, ahogy neki tetszik és az a szemét köcsög, aki be szeretné tartatni vele az alapvető szabályokat... Azért úgy tűnik, hogy ugyan lassan, de változik ez is és kezdünk közeledni Európához.

2016. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal rosszabb ,ha áll a zebránál,megvárja míg állóra fékezek,aztán hadonászik hogy menjek csak, ő lemond az elsőbbségről :D
2016. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!