Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma a tömött trolin egy idős...

Ma a tömött trolin egy idős hölgy a szatyrát az ülésen utaztatta. Letettem a földre a szatyrát, többi lent?

Figyelt kérdés

Tehát a troli tömve volt, munkaidő után mindenki ment haza és nem volt ülőhely. Megpillantottam egy üres helyet, és amikor odaértem, láttam, hogy az idős hölgy az ülőhely mellett áll, a szatyrát meg az ülésen tartja. Megkérdeztem, hogy szeretne-e leülni, mindta, hogy nem. Ezután szóltam neki, hogy akkor én viszont szeretnék leülni, de először meg sem hallottam, majd szóltam még egyszer, utána motyogott, hogy de nehéz a csomagja.

Mondtam, hogy semmi gond, segítek letenni, ha leszáll vagy én leszállok előbb, visszateszem, odaadom neki, amit szeretne. Nem akarta megengedni, erre én letettem a földre a lábam elé és mondtam neki, hogy szóljon, ha kell, mert én márpedig nem fogok állva utazni bérlettel, hogy az ő szatyra az ülésen lehessen.

A hölgy elkezdett szidni, hogy "mai fiatalok, milyen pofátlan, szemtelen vagyok, miattunk tartunk itt, ahol tartunk, majd a jóisten megver" stb.

A legtöbb utas egyetértett velem, hangosan beszélték, hogy jól tettem, meg mit képzel a nő, hogy tele a troli, ő meg az ülésre pakol, de volt egy nő, aki kiabálta, hogy "visszakapod még ezt te lipsi".


Mit gondoltok a szituációról? Nem jutok szóhoz. A nénin már meg sem lepődöm, tudom, milyenek tudnak lenni a nyugdíjasok, de a másik 50 körüli nő reakcióját nem értem.



2019. dec. 16. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz vele! Sok ember között legalább egy hülyének lennie kell.
2019. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
,,50 körüli nő". Nyilván ő is egy azok közül, akik megkeseredett életükért a fiatalokat hibáztatják. Semmi több. Ne érezd magad rosszul emiatt, nem nekik volt igazuk, semmi joga a csomagját az ülésen utaztatni (vagy ha van is, akkor sem kéne így felháborodni).
2019. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell az ilyenekkel foglalkozni!Én is lassan 50éves vagyok mégse szidom a mai fiatalok generációját,az összes generációnak megvan a maga defektje!A mai 60-70 éves korosztály hibája pl a logikátlanság,pofátlansággal ötvözve!Az 50+ évesek közül meg azok ilyenek akik kb semmit nem tettek le az asztalra ennyi idős korukra,és mindenkire kivetítik!Amúgy sok mindent köszönhetünk a huszonéves mai “borzasztó” generációnak!Már ők is rengeteget tesznek hozzá a világ technikai fejlődéséhez!
2019. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet, hogy az ötvenes nő nem hallotta, hogy milyen udvarias voltál valójában? Már csak azt látta, hogy lerakod a cuccot?
2019. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Hát az elmúlt 1 hétben kétszer is szedettem le kényelmesen utazó táskát, többek között mert el szerettem volna intézni valamiket utazás közben...


A következőnek, akinek széken utazik a táskája (mindegy, hogy az illető amúgy áll vagy másik széken ül), le fogom nyomni a torkán.

Nem tudom, bennem meg se fordul, hogy táskám ülőhelyet foglaljon, amikor már sokan vannak, akkor se, ha egy táska a lábamnál, 2 másik az ölemben és ki se látok mögüle.

2019. dec. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
"Nem lehet, hogy az ötvenes nő nem hallotta, hogy milyen udvarias voltál valójában?" - ha így lett volna sem kéne lipsiznie. Látszik, mennyira sikeres a kormány uszító kapmánya. Egyébként az a nő ült, tehát ő is átadhatta volna a helyét ennyi erővel, de neki csak egy jó lipsizés jött ki a száján.
2019. dec. 17. 09:17
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
A mai nyugger generáció a kommunizmust és Marxizmust az anyatejjel szívta magàba. Nekik mindenki ellenség, aki nem kommunista. Marxot várjàk vissza. Nem törődnek a fiatalokkal, utálják is őket, vagy legalàbbis nagyon erre enged következtetni a viselkedésük. Agresszívek, még hisztisebbek mint egy làzadó tinédzser, nagy tisztelet a kivételnek.
2019. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2%
Egyébként nem az ötven évesnek kell átadni a helyet, mert neki is már ezeregy problémàja lehet, amikor ott az a sok iskolás fiatal.
2019. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Laca32, itt nem arról van szó, hogy kinek kell átadnia a helyet. Egyébként senkinek nem kell, mindenki fizet, azért, hogy használhassa a tömegközlekedést, tehát ugyanannyira illeti meg az ülőhely. Maximum átadhatja.

Jelen esetben a táska adta át a helyét nekem, bár nem önszántából. :D

2019. dec. 17. 11:46
 10/16 Odüsszeusz92 ***** válasza:
93%
Az 50 körüli nő biztos fideszes volt, azért libsizett. Gyakori az, hogy a 40+-os korosztály az idősnek ad igazat a fiatallal szemben, függetlenül az adott helyzettől. Mindenesetre minden korosztályból vannak ilyenek, akik a holmijukat maguk mellé rakják, ezzel két helyet elfoglalva..
2019. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!