Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma a tömött trolin egy idős...

Ma a tömött trolin egy idős hölgy a szatyrát az ülésen utaztatta. Letettem a földre a szatyrát, többi lent?

Figyelt kérdés

Tehát a troli tömve volt, munkaidő után mindenki ment haza és nem volt ülőhely. Megpillantottam egy üres helyet, és amikor odaértem, láttam, hogy az idős hölgy az ülőhely mellett áll, a szatyrát meg az ülésen tartja. Megkérdeztem, hogy szeretne-e leülni, mindta, hogy nem. Ezután szóltam neki, hogy akkor én viszont szeretnék leülni, de először meg sem hallottam, majd szóltam még egyszer, utána motyogott, hogy de nehéz a csomagja.

Mondtam, hogy semmi gond, segítek letenni, ha leszáll vagy én leszállok előbb, visszateszem, odaadom neki, amit szeretne. Nem akarta megengedni, erre én letettem a földre a lábam elé és mondtam neki, hogy szóljon, ha kell, mert én márpedig nem fogok állva utazni bérlettel, hogy az ő szatyra az ülésen lehessen.

A hölgy elkezdett szidni, hogy "mai fiatalok, milyen pofátlan, szemtelen vagyok, miattunk tartunk itt, ahol tartunk, majd a jóisten megver" stb.

A legtöbb utas egyetértett velem, hangosan beszélték, hogy jól tettem, meg mit képzel a nő, hogy tele a troli, ő meg az ülésre pakol, de volt egy nő, aki kiabálta, hogy "visszakapod még ezt te lipsi".


Mit gondoltok a szituációról? Nem jutok szóhoz. A nénin már meg sem lepődöm, tudom, milyenek tudnak lenni a nyugdíjasok, de a másik 50 körüli nő reakcióját nem értem.



2019. dec. 16. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%
Èn iskolàs koromban mindig átadtam a helyemet az öregeknek, mert így lettem nevelve, így tartottam helyesnek. Most már, hogy felnőttem, dolgozok, 33 éves vagyok, átadom ha nincsenek tizenéves sulisok a környèken, ha vannak várom, hogy valamelyik gyerek átadja a helyet az öregnek, ha nem adja át, akkor megteszem èn.
2019. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Azért ezzel a cselekvéssel vigyázz, egy esernyő vagy egy mankó nagyot tudnak ám ütni. ;-]
2019. dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Felesleges ezt hosszasan elemezni, az ilyen öregasszonyoknak egyszerűen semmi sem jó.


vidéki kisvárosban élek, és szinte mindig 50 feletti (jobbára 65 év körüli) nőkkel van konfliktusom.


ha biciklivel megyek vhova, kioktatnak, hogy rossz helyen fordultam le a bicikliútra, csak mert a barátnőjük szabálytalanul előttem tolja a biciklijét, és nem tudok elmenni, vagy keresztbe állva az úton beszélgetnek, és ő van felháborodva, ha megkérem, hogy menjen arrébb.


"a másik 50 körüli nő reakcióját nem értem"


egy fideszes proli volt a nő, ennyi. a vezír is megmondta neki, hogy gyűlölni kell, vszínűleg a világra is dühös, kell neki az ellenség, mert xarul él, rosszul keres stb.

2019. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Szetintem az, hogy valaki leül vagy a csomagját teszi az ülésre, de ő áll mellette az mindegy. Nekem eszem ágában nem lenne más cuccát arrébrakni, még ha szerintem pofátlanul is tartja ott. Ez nem az én dolgom. Nem vagyok én ott semmilyen főnök, még akkor se ha én fizetek érte, neki meg alanyi jogon jár.

Az más, ha útban van, akkor szólok, hogy elnézést, de el szeretnék menni. Utálom, amikor beállnak az ajtóba. De nem raknám félre a banyatankjukat sem. Max meglökném egy kicsit, mintha csak véletlen lett volna, felhívva a figyelmét, hogy k**va rossz helyen parkoltatja. De ezt is csak akkor, ha olyan dölyfös kihaénnem öregasszony. (A rollereket utálom még, hasonló okokból.)

Azt hogy a te viselkedésedből általánosítgasson, azt sem tartom helyénvalónak. Primitív. Akárcsak a "jóistennel" fenyegetés.

A libsiző nő egy alávaló fideszbérenc lehetett. Veled ellentétben miatta tényleg itt tart az ország.

Szóval, én azt tanácsolom, hogy jobb, ha nem nyúlsz más cuccához, mert akár kárt is okozhatsz benne, illetve nehogy ott legyen valami benga tag, aztán nekedessen. Nem ér annyit az egész. Persze az se mindegy, hogy férfi vagy vagy nő. Nyilván egy nőnek kisebb eséllyel esnek neki ököllel.

2019. dec. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
7%

ne általánosíts, mertnén is nyugdíjas vagyok, és ezt visszautasítom..méghogy tudod milyenek a nyugdíjasok? Én meg tudom, hogy te egy parszt vagy..na nem a csomag miatt, hanem az általánosítás miatt. Itt anházban jónéhány nyugdíjas felháborodott az általánosításodon..még akkor is, ha büszke bérletes utas vagy, és ezért jogok járnak..képzeld el, az idős nő meg ingyen utazik...ugyanis ő megdolgozott ezért. Ha tetszik, ha nem. Vedd úgy, hogy neki örök bérlete van..

Neked lesz vajon?

2020. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez kinek szólt?
2020. márc. 3. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!