Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről, ha utazom Budaörs...

Budapestről, ha utazom Budaörsre busszal oda milyen jegyet kell venni?

Figyelt kérdés

Vonaljegy kell vagy rendes jegy?

88/88A/40/40B/188... buszok mennek ahogy néztem ezekre vonaljegyet kell venni vagy normál jegyet?

(Nekem van országbérletem az jó lehet? Páromnak nincs ezért érdekelne, hogy neki a buszon kell jegyet venni vagy vonaljeggyel lehet utazni?)


febr. 17. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy vonaljegy jó a teljes vonalra, de ha van Budapest-bérlete, akkor amellé elég egy Környéki helyközi vonaljegy is, ami 50 forinttal olcsóbb.

Neked pedig az országbérlet mellé bármi jó, ami feljogosít a Budapesten belüli utazásra (vonaljegy, Budapest-bérlet stb.). Március 1-jétől viszont elég lesz egy Pest vármegyebérlet vagy Országbérlet a teljes utazáshoz.

febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!


Na akkor mi még pont " megszívjuk" (jövőhéten) vagyis én, mert országbérletet veszek, hogy felutazzak Pestre és akkor ezek szerint kell a vonaljegy mellé.


Hogy érted, hogy a teljes vonalra?

Bármelyik buszra, ami kivisz Budaörsre? Még szerencse, mert a keletibe érkezik a vonat, onnan 1 vonaljegy Kelenföld aztán a Budaörsi vonalra még 1 vonaljegy


Másnap visszafele ugyanez, az már 8 vonaljegy.


Nincs Budapest bérletünk, nem vagyunk Pest közeliek

febr. 17. 21:32
 3/12 A kérdező kommentje:

Illetve, nem környéki helyközi vonaljegyünk van, hanem a "normál" pesti

Akkor az nem is lesz jó?

febr. 17. 21:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A vonaljegy a teljes vonalra érvényes (a Budapesten kívüli szakaszra is).


Ha te vagy a tegnapi kérdező, aki a Felsőhatár utcáig utazik, akkor az pont a szakaszhatár, tehát a Budapesten belüli jegyek is jók lennének.

Tehát pl. a 30 perces mobiljegy, csak 530 Ft és valószínűleg elég lenne.

febr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem a Kisfaludy utca megállóig kell mennem, arra elég a 350 Ft-os vonaljegy?
febr. 18. 00:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég. De már csak 450 ft-ért kapható.
febr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van még a tárcámban kb 8 db pár éve vettem de szerintem még jó
febr. 18. 10:31
 8/12 A kérdező kommentje:

És mi az a 30 perces mobiljegy ami 530 Ft?

Azt nem ismerem

febr. 18. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

#7-8

Jó még a 350 forintos vonaljegy, nyár végéig.

Az időalapú jegyek (30 és 90 perces) lényege, hogy a városhatáron belül a megadott időtartamban korlátlan számban szállhatsz át, csak az a lényeg, hogy az utolsó utazást még a lejárat előtt kezdd el. Ezeket a jegytípusokat csak mobilon, a BudapestGO appban lehet megvásárolni.

febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nyár végéig??

Jó tudni.

Mert már ezek a 450 Ft-os jegyek máshogy néznek ki? Vagy honnan tudják mennyiért vettem?


Most megnézem.

Gyártási idő 2022.08.08 és van 2022.06.07.-es nem sokat járok Pestre, de mindig veszek jegyet és tartalékoltam magamnál, ha kell legye. De akkor ezek szerint idén nyárig el "kell" használni, mert utána ez nem lesz érvényes?


Ha jól értem márciustól viszont a Pesti vármegye bérlet és az országbérlet is jó a vonaljegy "helyett"?!

Nekem már csak erre a félévre lesz diákom, idén végzek ha minden jól megy...

febr. 18. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!