Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 3. kocsiosztály mikor szűnt...

A 3. kocsiosztály mikor szűnt meg?

Figyelt kérdés
Van valami ma is érvényes hivatalos dokumentum, aiben ez le van írva?
2011. szept. 26. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor rájöttek, hogy a 2. osztály is bőven 3. osztály színvonal alatt van.
2011. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1960-as évek elején az UIC szűntette meg. Pontosan nem tudom hirtelen.
2011. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A MÁV-nál 1956-ban. De hogy pontosan mikor, azt nem tudom (csak gyanítom, hogy január 1-jével).
2011. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és a kisvasutak fapados kocsijai hogyan illenek a képbe? ezeket mi alapján nevezik 2. osztálynak?
2011. szept. 27. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Az összes 3. osztályút átsorolták 2. osztályúvá. A kisvasutakon meg maga az utazás az élvezet, így senki nem reklamál miatta. Ahol meg közforgalom is volt ott meg nem fapados volt a 2. osztály (Kecskemét, Nyíregyháza), ahol meg még most is közforgalom van, ott sincs fapad (Balatonfenyves), ha jól tudom, hanem van rajta üléshuzat. A többi meg túristavasút.
2011. szept. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A 7-es vonalon isfapados kocsik járnak 2. osztályként, szerintem nagyon kényelmetlenek. Én hajlandó lennék megvenni az 1. osztályú jegyet, de az meg nincs rajtuk...

Amúgy a többi kisvasút is 2. osztályként hirdeti a fapadost, pedig egyáltalán nem olyan, mint más személyvonatokon. Attól, hogy túristavasút, még lehetnének jó kocsik a vonatokban. Szerintem egyáltalán nem nagy élmény egy fapados ülés... (vagy ha azt akarnak, akkor hirdessék meg nosztalgiavonatnak)

2011. szept. 29. 17:27
 7/9 10 deka farhát ***** válasza:
63%

Kecskeméten és Nyíregyházán is fapadosak voltak a kocsik! Egyébként pl. a kisvasutak esetében valóban csak annyi történt, hogy a 3. oszt. kocsikat átsorolták 2-ba (ezzel együtt pl. a sorozatjelük is Cax, Cak stb-ről Bax-re és Bak-ra módosult).


Azt a kérdést, hogy átb...ás-e a kisvasutakon(!) a fapados kocsit 2. osztálynak nevezni, meg szerintem ne feszegessük. Egyébként több kisvasúton is a menetrendben erre külön felhívják a figyelmet (pl. "Valamennyi vonat fapados, nemdohányzó kocsikkal közlekedik!").

2011. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Akkor fapados, bár nekem üléshuzatosnak rémlett, de valószínűleg összekevertem a hasonló típusú, normál nyomközű régi fajta kocsikkal.
2011. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
56%
kell vinni kispárnát
2011. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!