Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volvo 7700-ban turbós a motor?

Volvo 7700-ban turbós a motor?

Figyelt kérdés

Ma utaztam egy ilyenen ( máskor is csak akkor még nem figyeltem fel erre), és azt hallodtam, hogy valami nagyon sípol-fújtat, olyan volt , mint a porszívó, főleg nagyobb gázadásnál, és az a selytésem, hogy ez turbó lehet.

Igaz az állításom? Vagy csak a motor önmagában rendelkezik ilyen hanggal ?

Előre is köszönöm !



2013. febr. 22. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Motor

Típus Volvo D7C275HS

Konstrukció soros, hathengeres, folyadékhűtéses, négyütemű, hengerenkénti adagolószivattyús dízelmotor, turbófeltöltővel és töltőlevegő-hűtővel, Euro 3 minősítéssel, nagy nyomatékú kivitel

[link]

2013. febr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 szántóvető ***** válasza:
100%

van neki turboja.275 LE 1200 Nm.De elb@szott konstrukció ez így,nyugodtan fel lehetne akasztani a felelősöket akiknek köszönhető ezeknek a buszoknak a beszerzése:

"A BKV által beszerzett Volvo 7700A buszok nem mondhatók minden tekintetben sikeresnek. A járműveket a gyártó cég tanácsa ellenére a kisebb, hétliteres hengerűrtartalmú dízelmotor-változattal rendelték meg, amely nagy utasterhelésnél és különösen nyáron, ha a klíma-berendezés is működik, csak erőltetett üzemben képes mozgatni a 18 méteres járművet. A fogyasztás ilyenkor eléri a 65-80 litert 100 kilométeren, ami a régi Ikarus 280-as típus üzemanyag normájának közel a duplája és ez igen költségessé teszi a Volvók üzemeltetését."

2013. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Akkor jó hallotam! Egész szép hangja volt, öröm hallgatni :D ( legalábbis nekem)

Csak annyi van, hogy az amit láttam (inkább hallotam, merrt utaztam rajta) annak a hátuljára nem volt "a" írva a végére.

2013. febr. 22. 17:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A Volvo buszoknak teljesen mindegy milyen motorral rendeled mindig magas lesz a fogyija.

Tudjátok mi a legjobb az egészben? Jönnek a genfi Volvok. Felkeresték a pécsiek a genfi üzemeltetőt, aki azt mondta, hogy nem javasolja a megvételt. Erre mi a reakciója a BKV kompetens személyének? Kitalálod!

A genfiek nincs tapasztalatuk a Volvoval és nem is nagyon akartak szerezni. Ők a Mercihez szoktak hozzá. Azt hittem lehidalok. Mondja egy olyan cég egyik vezetője, amely cégnek kézikocsit szabadna üzemeltetni. Esetleg az Ik 200-as családot.

2013. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 szántóvető ***** válasza:
kamionban a volvo fogyaszt a legjobban,40 tonnával 35 literrel elmegy egy 440 LE-s.igaz hogy mások az üzemeltetési körülmények is.
2013. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

35 Literrel elmegy a D10-es Ikarus is.

Az újabb motorokkal szerelt kocsik szinte teljesen mindegy milyen gyártmányú, mindig magasabb lesz a fogyija.

Biztos emlékszel, hogy volt egy olyan hétvége amikor csak 260-280-ast küldött ki a BKV. Egy hétvége alatt 1mFt megtakarítás. Aztán elvetették az ötletet.

Aki kitalálta, hogy környezetszennyezőbb, Euro besorolás nélküli, magasabb padlószintű kocsikat adjanak ki, még ma itt a helyén van. Más országban a Marsig repítették volna.

2013. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
szörnyűek ezek a Volvok :( sokat utazom velük, de lomhák, kényelmetlenek, zörögnek... bezzeg a 20 éves Ikarus kevesebbszer robban le, és jobban tartja a menetrendet (7E/173E vonal)
2013. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Felkeresték a pécsiek a genfi üzemeltetőt, aki azt mondta, hogy nem javasolja a megvételt."


Persze :D Genfiek akarják eladni, és maga az eladó mondja, hogy ne vegyék meg. Hagyjuk már az olcsó dumát :)

Neked is sűrűn mondogatja a boltban az eladó, hogy eladó a terméke, de egyik megvételét sem javasolja? Ugyan már...

2013. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ezt viszont nem értem :D

Én erre a buszra gondolok : [link]

Ti nem tudom mire de ez (ahol én vagyok)még soha nem robbant le :D

viszont ha jól gondolom ti ezt az ikarust, dicséritek : [link]

Most, lehet , hogy a Volvo lomha, de az biztos, hogy nem kényelmetlen :) Meg szerintem az is lehet, hogy a finomsága miatt érzed lomhának :D

2013. febr. 22. 21:00
 10/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszat linkeltem !

Az Iarus nem 260-as, hanem 280 as :)

2013. febr. 22. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!