Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volvo 7700-ban turbós a motor?

Volvo 7700-ban turbós a motor?

Figyelt kérdés

Ma utaztam egy ilyenen ( máskor is csak akkor még nem figyeltem fel erre), és azt hallodtam, hogy valami nagyon sípol-fújtat, olyan volt , mint a porszívó, főleg nagyobb gázadásnál, és az a selytésem, hogy ez turbó lehet.

Igaz az állításom? Vagy csak a motor önmagában rendelkezik ilyen hanggal ?

Előre is köszönöm !



2013. febr. 22. 16:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én a 7E/173R vonalról tudok véleményt mondani, itt jár Volvo 7700 ( [link] és Ikarus 280 ( [link]


A Volvo-k olyan tempóban közlekednek, hogy gyakran leelőzi őket az Ikarus (úgy, hogy mindkettő gyorsjárat), illetve eddig 3-szor robbant le alattam a Volvo, Ikarus meg még eddig nem. A Volvoban semmi szivacs nincs az ülésekben, csak ráhúzták a szövethuzatot a műanyagra (ez az első generációs, azaz narancssárga kapaszkodós Volvokban van így). Ha elől utazom, gyakran lehet hallani, hogy pittyeg a számítógép, ennek előbb-utóbb az lesz az eredménye, hogy meg kell állni, kinyitni az ajtókat, leállítani a motort, újraindítani, és csak utána tud továbbmenni. A csuklóból néha szörnyű nyikorgások jönnek ki.


Néhány kép a Volvok utasteréből:

[link]

[link]

Amelyikkel tegnap utaztam, a hátsó részen le volt jőve a kábelcsatornáról a burkolat, meg össze volt karcolva az egész, és lógott ki mindenféle kábel...


Az Ikarusok sem csodabuszok, de utasként sokkal jobb tapasztalatom van velük. Városi buszhoz képest nem kényelmetlen, megy normálisan, és nem zörög úgy, mint ha szét akarna esni. Persze kicsit kopott, kicsit régi, de legalább jó!

2013. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy néha pittyeg a kompjúter.

De van egy olyan sejtésem, hogy ti más évjáraton, vagy környéken utaztok, nállunk nincs szétszedve belűlről a busz :D

2013. febr. 23. 19:21
 13/18 A kérdező kommentje:

Az is igaz, ha jól tudom, hogy a Volvo-ból a legöregebb is 2004-es széria, míg az Ikarusból a legfiatalabbat is 1986-ban gyártották.

Csak nem régiségkedvelőkkel állok szemben ? :D

2013. febr. 23. 19:28
 14/18 A kérdező kommentje:

Az Ikarus forgatónyomatéka is kisebb.

Mondjuk én Volvomán vagyok :D De ha nem lennék az akkoris azt, mondaám, hogy kényelmesebb.

Az Ikarus rugózásától, nyáron rosszul lettem, és majdnem elhánytam magam, olyannyira összerázott :/

2013. febr. 23. 19:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

itt nálunk, a gyors 7-es vonalon főleg az első szériás Volvok járnak (amiben narancssárga a kapaszkodó), azok sokkal rosszabbak, mint az Ikarusok. Én nem vagyok Ikarus-fan, csak szeretnék kényelmesen ésgyorsan utazni, ami a felújított Ikarus 280-asokkal (piros homlokfalas változat) gyakoribb :)


Azért hogy jót is mondjak a Volvok-ról, egyszer utaztam a reptéri vonaon (200E) Ferihegy vasútállomástól a terminálig, az egész jó volt (visszafelé már nem ment a klíma és zörgött is :/ )

2013. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
JA nállunk a zöldkapaszkodós van :D
2013. febr. 24. 16:53
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

" "Felkeresték a pécsiek a genfi üzemeltetőt, aki azt mondta, hogy nem javasolja a megvételt."


Persze :D Genfiek akarják eladni, és maga az eladó mondja, hogy ne vegyék meg. Hagyjuk már az olcsó dumát :)

Neked is sűrűn mondogatja a boltban az eladó, hogy eladó a terméke, de egyik megvételét sem javasolja? Ugyan már..."""



Ezeket a buszokat cégek vették meg és nem az üzemeltető adja el. Így nyugodtan véleményt mondhat. Te meg csak okoskodsz és mondod a magadét.


Ismét kérem a kedves modikat, hogy ne szedjék ki ezt a hsz-t, mert illik itt lennie ennek, hogy mindenki lássa és ne az a tévhit keletkezzen, hogy a pécsi és a genfi üzemeltető nem váltott egymással levelet. Az én célom a tájékoztatás, az, hogy itt valós tények jelenjenek meg.

2013. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Hát a 7700 B7L és B7LA tényleg nem jó konstrukció. Azt elfelejtettétek említeni, hogy ezek a buszok sokszor lángra kaptak.
2018. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!