Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a MÁV jelenlegi (max 5...

Melyik a MÁV jelenlegi (max 5 évvel ezelőtti) legkomfortosabb és legkomforttalanabb vasúti kocsija?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti nektek mi a választásotok?


Én nekem ez a választásom:


Legkomforttalanabb:


Bx 20-05 Mdmot mellékvonali motorvonat egyik másodosztályú betétkocsija

motorvonatkép a vonatról:

[link]


[személyvonati (azon is belül mellékvonali) másodosztály]


-1969 gyártották az első ilyen vasúti kocsit

-Nincs fejtámla

-műbőr ülés

-2009-ben vonták ki az utolsót is a forgalomból.

-dohányozni lehetett benne

-Nincs klíma,semmi

-engedélyezett sebesége 80 km/h

-Nincs semmi extra ,se 230 V, se WIFI

Stb

Belső tere:

[link]



Legkomfortosabb:


Amz 19-91 Eurocity első osztályú kocsi


-klimatizált

-halk

-padlószőnyeg

-nagyon kényelmes

-fülkés

-a szemben lévő ülést, ki lehet húzni, és a miénket is, és ággyá lehet alakítani, ami borzasztó kényelmes. Kényelem mester fokon. A lengyel gyorsvonati 1.osztályon Ao 19-37-en is így szoktam.

-Egyedül jó a fülkében,ily módon ahgy leírtam felfeküdni

-egyszerűen gyönyörű

-1994-ben készültek a spanyolországi CAF-gyárban, fülkés, 9 darab van belőlük Magyarországon

-engedélyezett sebességük 200 km/h

Stb

-230 V

-WIFI

Stb


Belső tere:

[link]


2013. márc. 31. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A legkomfortosabbak a komfortkocsik :) ilyenből 6 darab van a MÁV-Startnál, nagyon jók. Egyszer utaztam ilyennel, nagyon élveztem. Mélyen hátradönthető székek vannak, amit menetirány szerint be lehet forgatni, így háttal sem kell utaznom, ha nem szeretek. Van lábtartó is, aludni is kényelmesen lehet. Az ülés mellett van pincérhívó gomb, ha ezt megnyomom, hozzák a finomságokat :) Itt van kép róla:

[link]


A legrosszabbra két ajánlatom van, az egyik a BDzx kocsi, ezekben a 3+2 üléselrendezés és a fejtámla nélküli műbőrös ülés elég kényelmetlen. A második legrosszabbnak pedig megjelölném a Flirtet, ugyanis ritka keményre és rosszra sikerültek azok az ülések, amik benne vannak... A Bhv-k vastag, rugós ülése után borzalmasak ezek a Flirtek (egyedül a klíma ami miatt elfogadható az összkép)


Ha a legszebb kocsit keressük, arra pedig a CAF gyártású EC kocsik pályázhatnak jó eséllyel :) főleg az Amz, Apmz, WRmz, WLABmz, de a többi is szép. Külön érdekesség az Apmz-ben a tetőn lévű szőnyeg, amin MÁV-os minta van :)

Képek: [link]

2013. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a legkomforttalanabbakat a Bp. Nyugati - Záhony vonalon találod :D
2013. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Budapest - Záhon vonalon vannak nagyon jó kocsik, a multkor ilyet láttam ott (2. osztály volt): [link] Meg vannak ilyen új (vagy felújított) fülkés 1. osztályok, az is nagyon tetszett nekem Záhony felé :)
2013. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A frissen felújított Bp-re szavazok, mint legkomfortosabb. A BDzx börtönbézé viszi nálam is a legkevésbé komfortos kategóriában a pálmát.
2013. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem az első osztályra gondoltam, naná, hogy azok nem olyan igénytelenek... záhonyi sebes másodosztály
2013. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt írta:

"a multkor ilyet láttam ott (2. osztály volt)"


tehát nem első osztály...

2013. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!