Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha elmúltam 24 hetes terhes...

Ha elmúltam 24 hetes terhes akkor kérhetek 33%-os (18 év alatti szemyéllyel utazó) jegyet a vonaton?

Figyelt kérdés
24.héttől élő gyereknek számít a magzat, tehát egy 18 év alatti személlyel utazok, az hogy nincs kint, az egy dolog, de élő gyerek.
2016. ápr. 14. 11:01
 1/7 szántóvető ***** válasza:
78%
az emberek életkorát a születésük napjától kezdve számolják,akkortól számít élőnek.
2016. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem, a terhesség nem számít gyereknek.


De remélem, a kérdés csak vicc vagy kamu, mert ha ennyire sóher vagy szegény vagy, akkor szegény gyereket kár volt létrehozni!

2016. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
De ha nincs kint a gyerek, honnan tudják, hogy 18 év alatti? :)
2016. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Törvényileg a 24 hetes magzat élő gyereknek számít. Nem sóher vagyok, és a rosszindulatú hozzászólásokat, illetve az anyaságom megkérdőjelezését sem kérem, csak szimplán érdeklődtem, hogy ilyen esetben is így értelmezik-e vagy nem számít, mert pl. családi adókedvezményt 90 napos magzatra már igénybe lehet venni. Félreértés ne essék, nem ahhoz a rasszhoz tartozom, aki a kedvezményekre utazik.
2016. ápr. 14. 11:24
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
nem vagy százas az is biztos
2016. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Magánjogi értelemben csak a születés pillanatától számít természetes személynek egy gyermek. Amire a kérdező utal, az kifejezetten a várandóssághoz kapcsolódó juttatásokról szóló valamint a magzati élet védelmét szolgáló jogszabályok szempontjából jelenti az élet kezdetét.


Szóval a kalauz, aki egy ráutaló magatartással létrejött magánjogi szerződés feltételeinek a betartását vizsgálja (magyarul hogy vettél-e jegyet a díjszabasi feltételeonek megfelelően), jogi szempontból nem tekintheti a magzatodat 18 év alatti személynek.

2016. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Rviden: Még nem vehető igénybe kedvezmény.
2016. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!