Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most zavar vagy nem a tömeg?...

Most zavar vagy nem a tömeg? Gyaloglás vagy tömeg?

Figyelt kérdés

4-es,6-os villamos: Elől tömeg, hátul tömeg, középen szinte senki. Miért? Mert egyiknek elől "kell" leszállni, a másiknak hátul. 3-as metró, délután, Népliget felé: a 4. kocsiban említett állomás előtt kevesebben vannak, mint utána az utolsóban, s az utasok legalább 60-70%-a ott száll le, a lépcsőnél. 2-es metró, Örs felé: elől hatalmas tömeg, hátul üres. Mert ugye elől van a kijárat. Pl. Keletinél is mindenki előlre száll fel (egyszer, amikor én is oda mentem, senki nem láttam hátulra menni). 1-es villamos, Népliget felé: első kocsi majdhogynem tömött, a középsőben bőven akad ülőhely. Ok: az (újonan) forgalmas Vajda Péternél ill. a Népligetnél elől "kell" leszállni. Túlzást nem raktam bele.

Miért értelme ennek? Én inkább az akár 3 kocsinyi gyaloglást választom leszállás előtt és után, mint azt, hogy a lépcsőnél/zebránál legyek rögtön, viszont tömegben.

Azt, akinek egy perc is számít, mert nagyon kell sietnie, késében van, ritkán járó vonatot/buszt kell elérnie, megértem. Az is más eset.

Senkit nem nézek le, senkit nem akar megbántani, csak ez a kérdés foglalkoztat.


2010. ápr. 15. 20:41
 1/6 anonim válasza:
Szerintem teljesen jogos a kérdésed. Én még arra gondolok esetleg, hogy az emberek nagy része pont akkor ér oda, amikor már jön a villamos (vagy metró) és már nincs ideje továbbmenni, hanem felszáll az első, vagy az utolsó ajtón (én sokszor szoktam így járni) Ha van időm (tehát, ha nem szaladok a villamos után), akkor mindig középen szállok fel (ahol kevesebben vannak).
2010. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez is. De nagyon sokan a lépcső/zebra miatt nem mennek tovább. Mert sokakkal, ha együtt utazok, akkor mondom nekik, hogy itt és itt szálljunk fel, esetleg le tudunk ülni, de ha nem, legalább kényelmesen állunk. A legtöbb ember nem hajlandó velem hátra/középre stb. menni.
2010. ápr. 15. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Undoritó, még szerencse, hogy nem sokat kell utaznom. Nem egyszer lettem rosszul a tömegben. És az a legbosszantóbb, hogya középre eső kocsikban villamoson, metrón szinte senki nincs :D Főleg a 4-es 6-osonm van igy. metroval keveset utazom és ritkán... :/ Én is inkább gyaloglok egy pár métert, minthogy betömörüljek, mint valami hering. :S
2010. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam! :D De egyes megállókban mindig úgy csípi el a fele bagázs a vili végét, ott azért van mondjuk a nagy tömeg!
2010. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert birkák eszük semmi ,szeretnek együtt lenni a nyájjal.Én mindig oda szállok ahol a legkevesebben vannak.Megvárom míg a nyáj egymást taposva elözönli a lépcsőket én meg vígan utánuk ballagok a szellősé vált helyen és mégsem kések el.
2011. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Furujika válasza:
Engem nem zavar a tömeg, zenét hallgatva elálldogálok. Szeretek gyorsan lépcsőzni, meg gyorsan menni, ezért oda szállok, ahol elől tudok menni. Villamosozni és metrózni szoktam. Miért töltsek 1 perccel többet közlekedéssel, ha hamarabb odaérek a célba?
2013. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!